Турецька компанія Guris про плани України ввести акциз на "зелену" енергію: Це не просто порушення, а порушення зверху інших порушень
"Це порушення меморандуму, який був підписаний. Якби хоча б меморандум був дотриманий по всіх інших параметрах, якби це було одне. Це не просто порушення, а порушення зверху інших порушень, – сказав він. – Так для чого тоді був цей меморандум, якщо повернулися до того ж, що і гроші не платимо, і податки збільшуємо... Це будуть суди, арбітражі й усі інші заходи впливу".
Контекст:
Меморандум між урядом та інвесторами у ПДЕ передбачає забезпечення 100% виплат за вироблену "зелену" електроенергію із серпня 2020 року.
Водночас влада хоче ввести акцизний податок на продаж "зеленої" електроенергії, зараз запропоновано широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюють, писала 22 березня "Економічна правда".
На початок травня рівень розрахунків перед інвесторами у ПДЕ в Україні становить 22%, із 22,4 млрд грн торішнього боргу держава заплатила тільки 5 млрд грн, повідомив "Главком".
"Укррудпром" проаналізував судовий реєстр і з'ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП "Гарантований покупець", було вже понад 50, загальна сума збитків за позовними заявами на той момент перевищила 630 млн грн.
За інформацією "Главкому", позов проти України подала компанія Modus Energy, яка наразі у власності громадян Литви, про нього стало відомо 28 квітня 2021 року. Компанія заявила, що ДП "Гарантований покупець" змусило дочірні компанії Modus Energy підписати додаткову угоду, що передбачає скорочення доходів. Modus Energy розглядає це як ініціювання процедури розірвання договору купівлі-продажу "зеленої" енергії, укладений до 2030 року. Позивач просить арбітражний суд визнати, що Україна порушила вимоги статей Договору до Енергетичної хартії, зобов'язати країну виплатити відсотки на суми збитків, нарахованих арбітражним судом, і зобов'язати сплатити всі судові витрати.
Такі самі позови може подати ще до 10 інвесторів, зазначив партнер київського офісу міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоєв.
Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зауважено в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту.
Міжнародна торгова палата звернулася до влади України з вимогою виплатити борги за "зелену" енергію.
2 червня Кабінет Міністрів подав проєкт закону про введення акцизного податку на електроенергію, вироблену з поновних джерел енергії, повідомляє "Обозреватель".
За інформацією НБУ, на тлі кризи в "зеленій" енергетиці чистий відтік прямих іноземних інвестицій в Україну 2020 року становив $868,2 млн, тоді як 2019 року чистий приплив становив $5,86 млрд. Відтік інвестицій зафіксовано вперше з 2015 року.