2020 року в Україні встановлено рекорд за кількістю побудованих і відремонтованих доріг – ЗМІ

Проєкт "Велике будівництво" стартував в Україні 2 березня
Фото: depositphotos.com

Видання "Деловая столица" назвало п'ять головних фактів про ремонт та будівництво доріг в Україні 2020 року.

Видання "Деловая столица" назвало п'ять головних досягнень "Укравтодору" 2020 року. У редакційній статті, опублікованій 15 грудня, портал пише, що цьогоріч під час реалізації програми "Велике будівництво" встановлено абсолютний рекорд за кількістю відремонтованих і побудованих доріг державного значення.

"Станом на початок грудня "Укравтодор" відремонтував і побудував 3900 км доріг державного значення. План до кінця року – оновити 4200 км. Ще 2000 км за рік оновили обласні державні адміністрації", – зазначено в матеріалі.

Такого, пише видання, ніколи не вдавалося досягти за всі роки незалежності. Другим пунктом журналісти назвали зниження вартості готових об'єктів. За даними видання, економія на кожному кілометрі становила 4,5 млн грн.

По-третє, зазначають автори статті, уперше в історії України застосовано принцип ремонту доріг цілими маршрутами, а не окремими ділянками. Раніше "дороги довжиною в 100 км ділилися на відрізки по 5 км і ремонтувалися кілька років, у результаті чого на одній і тій же трасі хороші ділянки змінювалися ямами і "кратерами", пише видання.

Також 2020 року під час "Великого будівництва" не було пріоритетних областей – дороги ремонтували і будували в усіх регіонах.

"У 2020 році ми змінили підходи, і ми дійсно зшиваємо Україну", – наводить "Деловая столица" слова народної депутатки від "Слуги народу", голови міжфракційного об'єднання "За "Велике будівництво" Олени Шуляк.

П'ятим пунктом видання називає максимальну підтримку державних інвестицій у розвиток інфраструктури з боку населення.

"Як показали результати соціологічного дослідження КМІС, абсолютна більшість українців – 89,8% – підтримують державні інвестиції в будівництво/ремонт доріг, мостів, транспортних розв'язок, дитсадків, шкіл, лікарень, поліклінік, спортмайданчиків, стадіонів", – ідеться в матеріалі.

Проєкт "Велике будівництво" стартував в Україні 2 березня. Це спільна програма президента України Володимира Зеленського та уряду України, реалізацію якої передбачено бюджетним коштом.

Радник президента Олег Устенко заявив, що "Велике будівництво" в перспективі може забезпечити зростання ВВП до позначки 5%.

Позитивний ефект від президентської програми "Велике будівництво" не лише запобіг серйозному падінню української економіки у кризовий період, але і створює потенціал для зростання основних показників. Про це написало видання Delo.ua із посиланням на дослідження, проведене незалежною групою макроекономічного аналізу та прогнозування Ukraine Economic Outlook.