У Липецьку почалася ліквідація фабрики Roshen – заступник начальника управління праці та зайнятості області
24 квітня 85 співробітників кондитерської фабрики Roshen у російському Липецьку розрахували й видали їм документи, повідомив перший заступник начальника управління праці та зайнятості Липецької області Віктор Кирей.
У російському Липецьку почали звільняти працівників кондитерської фабрики Roshen, а 24 квітня відбулося офіційне закриття фабрики. Про це повідомляє "Комсомольская правда", посилаючись на першого заступника начальника управління праці та зайнятості Липецької області Віктора Кирея.
Кирей розповів, що 24 квітня 85 співробітників фабрики розрахували й видали їм документи.
"Тепер вони стануть на облік у центр зайнятості. У принципі, у них досить вигідні умови скорочення, тому влаштовуватися на нову роботу вони не поспішають. За перші два місяці вони отримують так звану вихідну допомогу в розмірі колишньої зарплати, якщо не знайдуть за цей період роботи, то стільки ж отримають і за третій місяць. А далі вже тільки допомога у розмірі 4900 руб. (2336 грн. – "ГОРДОН")", – сказав він.
Як пише видання, другу частину співробітників мали розрахувати у вівторок, 25 квітня.
"Комсомольская правда" зазначає, що середня зарплата працівників фабрики була 30–34 тис. руб. (14,3–16,2 тис. грн).
20 січня 2017 року стало відомо, що корпорація Roshen зупиняє виробництво в Липецьку.
В офіційній заяві корпорації повідомлялося, що із 2013 року виробництво на фабриці скоротилося втричі. Це пов'язано як із тиском російської влади, зокрема забороною Росспоживнаглядом у 2013 році імпорту української продукції Roshen на територію РФ, так і з "дискредитацією діяльності фабрики у російських та українських ЗМІ". Також знизився рівень купівельної спроможності населення.
24 січня Кирей повідомляв, що до листопада 2017 року скоротять майже 700 співробітників фабрики Roshen у Липецьку, половину з них – у квітні–травні.
Кондитерську корпорацію Roshen створив Петро Порошенко в 1996 році. До її складу входять дві кондитерські фабрики у Вінниці, фабрики в Києві, Кременчуці та Липецьку (Росія), клайпедська кондитерська фабрика в Литві, угорська компанія Bonbonetti Choco Kft, а також масломолочний комбінат "Бершадьмолоко" (Вінницька область). Під час виборчої кампанії у 2014 році Порошенко пообіцяв продати компанію, якщо стане президентом.
Після перемоги на виборах для продажу Roshen була залучена компанія Rothschild. Однак здійснити операцію так і не вдалося. Порошенко пояснив, що це пов'язано з початком бойових дій на сході України. За словами президента, активи Roshen йому не підконтрольні, ними керує "сліпий траст".