У Міненерговугілля заявили про завершення заходів щодо економії газу в Україні

Заходи з економії газу в Україні завершено
Фото: EPA

Із 7 березня 2018 року Міненерговугілля України перейде у штатний режим роботи, зазначив радник міністра Максим Білявський.

Кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості оголосив про закінчення кризової ситуації зі споживанням газу в Україні. Про це у Facebook 6 березня написав радник міністра Максим Білявський.

"Кризовий комітет при Міненерговугілля щойно прийняв рішення оголосити про завершення кризової ситуації, перехід у штатний режим роботи із 7 березня 2018 року", – повідомив він.

28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав російський "Газпром" виплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопостачання узгоджених обсягів газу для транзиту. За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями і з урахуванням задоволених вимог російської сторони "Газпром" повинен доплатити НАК $2,56 млрд.

1 березня стало відомо, що "Газпром" отримав гроші від "Нафтогазу України" в рахунок оплати березневих постачань газу, але повернув їх НАК. У російській компанії також заявили, що не будуть постачати газ в Україну.

У "Нафтогазі" розцінили це як порушення грудневого рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту на постачання газу і заявили, що мають намір вимагати від "Газпрому" компенсації збитків.

НАК "Нафтогаз України" і польська PGNiG підписали контракт про постачання газу. Він буде діяти до кінця березня 2018 року. PGNiG здійснить постачання "Нафтогазу" 60 млн м&³3;.

"Нафтогаз" із метою економії газу ініціював акцію #Прикрути, до якої приєднався президент України Петро Порошенко. 3 березня він заявив, що дефіцит газопостачання в Україні ліквідовано.

У межах економії споживання газу в Україні дитсадкам, школам і вишам рекомендували зупинити роботу до 6 березня включно. За словами глави Міненерговугілля Ігоря Насалика, був дисбаланс споживання газу – 1520 млн м&³3; на добу. Міністерство очікувало, що планове газопостачання буде відновлено після 5–6 березня.

3 березня кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України вирішив зняти обмеження на газопостачання навчальних закладів і звернувся в Міністерство освіти і науки із пропозицією відновити їхню роботу. Глава МОН Лілія Гриневич підтвердила, що "додаткові канікули" для школярів скасовують.