У США вивчають можливість надання Україні гарантій щодо держборгу за умови співпраці з МВФ – глава Мінфіну

Попередня адміністрація США таку практику не застосовувала, а нинішня ще формує позицію, пояснив Марченко
Фото: mof.gov.ua
У США розглядають можливість відновити практику надання Україні гарантій за облігаціями державного боргу, повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко. Про це він сказав у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи свій візит до Вашингтона у липні.

"Була зустріч у казначействі США. Ми обговорювали питання отримання нової гарантії, пролонгації старої, інших варіантів можливої допомоги Україні з боку США", – сказав Марченко.

За його словами, уряд США розглядає можливість надання гарантії Україні у такому форматі.

"Україна є пріоритетом, якщо таке рішення ухвалять. Попередня адміністрація [експрезидента Дональда] Трампа таку практику не застосовувала, а нинішня ще формує позицію", – додав Марченко.

Як підкреслив міністр, головною умовою такого рішення буде продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Контекст:

Відповідно до державного бюджету України, граничний обсяг сукупного держборгу на 31 грудня 2020 року встановлено на рівні 2,39 трлн грн.

За даними Мінфіну, у 2021 році Україна має виплатити 585,13 млрд грн на обслуговування і виплату державного боргу, що утворився станом на 1 січня 2021 року: 166,33 млрд грн – за зовнішніми боргами і 418,8 млрд грн – за внутрішніми.

Станом на кінець квітня 2021 року сукупний державний і гарантований державою борг України в еквіваленті становить 2,534 млрд грн ($91,33 млн в еквіваленті в іноземній валюті).

Кабмін прогнозує скорочення держборгу України до менше ніж 50% ВВП протягом 2022–2024 років.