Україна наростила експорт брухту до ЄС уп'ятеро – ЗМІ

Ознайомлене із ситуацією джерело повідомило UAprom, що всі партії брухту оформлюють на двох митницях у Рівному й Луцьку
Фото: depositphotos.com

Обсяг брухту чорних металів, який скеровують з України на експорт до країн Європейського союзу, у вересні порівняно із серпнем зріс уп'ятеро, пише 25 жовтня видання UAprom із посиланням на свої джерела на ринку.

"Якщо в серпні з України вивезли 1 тис. тонн металобрухту в тестовому режимі, то вже у вересні експортери брухту налагодили стабільні постачання до Польщі, Словаччини та Литви, а сумарні обсяги досягли 5 тис. т", – цитує сайт свого інсайдера.

Інше ознайомлене із ситуацією джерело повідомило журналістам, що всі партії брухту оформлюють на двох митницях – у Рівному й Луцьку.

"Вони видають так звані сертифікати про походження Євро-1, завдяки яким експортери брухту не платять мито 180/т", – сказав він.

Таке зростання постачання брухту до країн ЄС свідчить, що немає жодних проблем ні з експортом сировини в європейські країни, ні з оформленням сертифіката Євро-1, про що неодноразово заявляли заготівники брухту, заявив у коментарі порталу керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко.

"Але при цьому складається парадоксальна ситуація: українські металурги не можуть довести в податкових органах весь ланцюжок українського походження й постачання брухту, а окремим експортерам брухту, причому лише на митницях у Луцьку й Рівному, це вдається, за рахунок чого й отримують сертифікат Євро-1", – заявив експерт.

Він додав, що всі 5 тис. тонн брухту доправили не металургійним заводам, як вимагає сертифікат Євро-1, а європейським трейдерам.

"Простежити, чи потрапив український брухт на метпідприємства, неможливо. Тому всі ці ігри із сертифікатами і трейдерами більше схожі на схематоз, щоб уникнути оплати мита €180/т, вивести прибуток із території України, а саму сировину реекспортувати до Туреччини або навіть Придністров'я, оскільки в ЄС масово зупиняються сталеплавильні потужності", – вважає Головко.