Україна не має проблем із МВФ у фіскальній частині, залишаються дискусійними антикорупційна політика і судова реформа – Марченко

Марченко про переговори з МВФ: Є надія, що найближчим часом буде розуміння наших майбутніх зобов'язань
Фото: depositphotos.com
За словами міністра фінансів України Сергія Марченка, у переговорах країни з Міжнародним валютним фондом є постійний прогрес.

У фіскальній частині переговорів із Міжнародним валютним фондом (МВФ) немає проблем, дискусійними залишаються питання антикорупційної політики, судової реформи, ринку газу та електроенергії, повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко. Про це він сказав на пресконференції, присвяченій підсумкам своєї роботи за рік, передає кореспондент "ГОРДОН".

Відповідаючи на запитання про перспективи співпраці України з МВФ, він підкреслив, що фактично співпраця не припинялася. Щотижня проводять активні переговори в онлайн-форматі з місією Фонду.

"У нас партнерські відносини, прогрес у переговорах постійно відбувається. Є чітка і зрозуміла адженда майбутніх кроків, які ми маємо зробити", – сказав Марченко.

За його словами, з боку Мінфіну йдеться про бюджет на 2022 рік, роботу щодо його збалансування.

"Ми в активній стадії, серйозно просунулися. У фіскальній частині у нас абсолютно немає проблем із місією Фонду. Залишаються дискусійними питання антикорупційної політики, зокрема антикорупційної інфраструктури Національного агентства з питань запобігання корупції, відновлення незалежності Національного антикорупційного бюро України, також питання стоїть щодо судової реформи та йде активне обговорення щодо ринку газу й електроенергії", – розповів він.

Міністр додав, що зараз у парламенті розглядають закони, які дадуть змогу просунутися в переговорах із Єврокомісією і МВФ.

"Є надія, що найближчим часом буде розуміння наших майбутніх зобов'язань, їх формулювань і політики на майбутнє", – резюмував Марченко.

Україна співпрацює з МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.

Київ чекав на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія МВФ розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми не ухвалено. "Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", – зауважив він.

25 лютого офіційний представник Фонду Джеррі Райс заявив, що місія МВФ вважає продуктивними дискусії з Україною, але деякі питання залишилися невирішеними. Серед таких питань він назвав дефіцит бюджету, фіскальні ризики, а також зміцнення системи правосуддя.