Україні для перемоги над Росією необхідний повний пакет озброєння – депутат Європарламенту від Франції

Глюксманн вважає, що Україні треба надати і авіацію, і ППО, і далекобійні ракети
Фото: ЕРА

Україна отримує недостатньо озброєння, військову допомогу необхідно збільшити. Таку думку висловив 13 лютого виданню Guildhall депутат Європейського парламенту від Франції, голова спецкомітету з іноземного втручання Рафаель Глюксманн.

"Стратегія поступового, покрокового озброєння України, яку обрав Захід, – неправильна. Ця стратегія коштує неймовірної ціни людського життя. На зрозумілій підставі ми не скеровуємо своїх солдатів, але маємо надати абсолютно все, що необхідно, щоб Україна перемогла. Ми маємо зайняти проактивну позицію", – сказав він.

Європарламентар вважає, що Україні варто надати і авіацію, і далекобійні ракети, і засоби протиповітряної оборони.

"Наша покрокова стратегія інкременталізму стала великою помилкою. Що ми маємо зробити – це повний пакет для України. Ми маємо оцінити ситуацію, зрозуміти, що потрібно Україні, і без приїздів [президента України Володимира] Зеленського вирішити й надати все необхідне озброєння", – пояснив Глюксманн.

Він наголосив, що "єдина припустима стратегічна мета Заходу – воєнна поразка Росії".

"Ви отримаєте авіацію, але, я вважаю, це занадто пізно й те, що ми даємо, – це занадто мало. Ідеться не тільки про літаки або далекобійні ракети, ідеться про зміну мислення. Це не Україна за себе бореться, а ми їй допомагаємо. Україна бореться за нас, а ми допомагаємо самі собі. Ось чесне й щире ставлення, яке має бути. Якщо наша мета – поразка РФ, це не Україна має просити крок за кроком ті чи інші типи озброєнь. Повний пакет [озброєння]",  – заявив Глюксманн.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року країни Заходу збільшили Україні військову допомогу. Для координації її надання створили контактну групу "Рамштайн", у яку входить приблизно 50 країн. Україна отримує від союзників бронетехніку, артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, засоби протиповітряної оборони, вертольоти, безпілотники, боєприпаси й інше.

У січні 2023 року західні партнери погодилися надати Україні сучасні танки для захисту від російської агресії – Challenger 2, Leopard 2 і Abrams. На першому етапі Україна отримає від союзників до 140 сучасних танків, "танкова коаліція" зараз нараховує 12 учасників, повідомили 31 січня у МЗС України.

Українська влада закликає західні країни передати Україні сучасні винищувачі й далекобійні ракети. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 23 січня заявив, що питання передання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".

9 лютого на саміті Євросоюзу у Брюсселі Зеленський обговорив підтримку України в боротьбі з російською агресією з лідерами Європи. Він заявив, що Україні потрібні бойова авіація, бронетехніка, артилерія і ППО.