Українцям, у яких діти народилися за кордоном, спростили отримання держдопомоги від України – Кабмін
"Відтепер батьки, у яких з'явився малюк під час їхнього тимчасового перебування за межами України, можуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при народженні дитини", – ідеться в повідомленні.
В українському уряді зазначили, що до ухвалення сьогоднішньої постанови жінки, які народили дитину за кордоном, могли отримати допомогу лише після повернення у країну, тому що для цього була потрібна фізична присутність – треба було особисто звернутися в орган соціального захисту населення.
"Підтримана урядом новація передбачає можливість надсилати одним із батьків, який тимчасово перебуває за кордоном, заяву на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання. Разом із заявою батько чи мати мають надіслати видані компетентними органами країни перебування й легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини", – пояснили в Кабміні.
Отже, наголошують там, "мати зможе отримувати українську допомогу на дитину у країні, де вона отримала тимчасовий прихисток".
У січні Кабінет Міністрів повідомляв, що розмір допомоги в разі народження дитини становить 41 280 грн. Одноразово допомогу виплачують у розмірі 10 320 грн, решту суми виплачують протягом наступних 36 місяців рівними частинами – по 860 грн на місяць.
Контекст:
2 листопада 2022 року верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді заявив, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило приблизно 14 млн українців покинути свої домівки, що стало найшвидшим й наймасштабнішим переміщенням людей за останні десятиліття.
За даними ООН станом на 11 квітня 2023 року, кількість українців, які виїхали за межі країни через вторгнення РФ, сягнула 8,2 млн. Із них 5 млн дістали статус тимчасового захисту у країнах ЄС і Великобританії.