В Естонії готують законодавство щодо передання Україні заморожених російських активів
Уряд Естонії надсилає для затвердження до Рійгікогу (парламенту) документацію, яка передбачає використання російських активів, заморожених у країні у зв'язку з агресією країни-окупанта РФ проти України. Про це 12 жовтня інформує сайт уряду Естонії.
"Уряд на сьогоднішньому засіданні схвалив і скерує в парламент поправку до закону про міжнародні санкції, яка передбачає, зокрема, внутрішні правила використання активів, заморожених в Естонії, особами, які перебувають під санкціями, для відшкодування збитків від війни, завданих Україні. Згідно із законопроєктом, правовий простір Естонії буде організовано ширше, щоб компетенція й повноваження установ щодо здійснення і нагляду за санкціями були більш чіткими й ефективними", – ідеться в повідомленні.
Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголосила, що "для Росії дуже важливо підвищити ціну агресії" проти України.
"Законопроєкт, який ми з урядом сьогодні скерували до парламенту, дає змогу використовувати заморожені активи підсанкційних осіб в Естонії для компенсації воєнної шкоди в Україні. Ми маємо бути прикладом і стимулом для інших європейських країн у встановленні таких правил. Росія має компенсувати Україні всю завдану війною шкоду", – сказала вона.
Прем'єрка вважає, що Євросоюзу також варто "взятися за використання заморожених російських активів і якнайшвидше розробити практичні рішення".
Глава МЗС Естонії Маргус Цахкна пояснив, що законопроєкт передбачає, що російські активи залишаться замороженими доти, доки не буде відшкодовано збитки від війни.
Уряд зазначає, що в Естонії було заморожено активи на суму приблизно €38 млн.
Контекст:
Унаслідок війни, яку 24 лютого 2022 року розпочала Росія, Україна зазнала збитків на суму понад $700 млрд, повідомляв 3 січня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Згідно з розрахунками Світового банку станом на березень, для повоєнного відновлення й реконструкції Україні необхідно щонайменше $411 млрд.
Україні для швидкого відновлення необхідно щорічно по $50 млрд у найближчі п'ять років, повідомляв Європейський банк реконструкції та розвитку.
11 жовтня Бельгія оголосила, що передасть Україні €1,7 млрд податків, отриманих із доходів заморожених російських активів.