В Офісі президента України розповіли про розмір нової компенсації бізнесу
Кабінет Міністрів може відновити програму допомоги підприємцям, зокрема й компенсаційні карантинні виплати. Про це радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив в ефірі телеканала "Україна 24".
"Місцева влада там, де закривають на карантин у зв'язку з переходом до "червоної" зони, повинна розробити пакет підтримки та надати, показати його центральній владі. Тоді центральна влада додасть до тих коштів, які готова надати місцева влада, ще 100%. Таким чином намагаємося всі разом допомогти, місцева і центральна влада навпіл, 100% плюс 100%", – підкреслив він.
Стосовно розміру допомоги Милованов зазначив, що це не 8 тис. грн, а в межах середньої зарплати.
"Має бути в рамках середньої зарплати в регіоні, тому що допомога повинна бути адаптована до середньої зарплати, рівня цін у конкретних містах. Хтось може навіть отримати більше, ніж у Києві, таке теж можливо", – сказав він.
Радник глави ОП також додав, що виплати мають робити через застосунок "Дія", оскільки це дає змогу домогтися прозорості, швидкості й унеможливити зловживання.
Президент України Володимир Зеленський 19 березня у своєму відеозверненні заявив, що місцевій владі під час введення локдауну логічно подумати про заходи підтримки жителів свого регіону. На його переконання, локдаун не можна вводитися за принципом "грошей немає, але ви тримайтеся".
22 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що обговорював із міністрами механізми виплат компенсації підприємцям у "червоній" зоні.
МОЗ України в22 березня оновило карантинне зонування. У "червону" зону потрапили Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Чернівецька та Сумська області. Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська опинилися в "помаранчевій". Решта регіонів входить до "жовтого" рівня.
Під час останнього локдауну, який діяв із 8-го до 25 січня (його влада називала "карантином зимових канікул"), деяким українцям виплачували одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн. Її призначали для фізосіб-підприємців та найманих працівників. За даними Шмигаля, грошову допомогу отримало приблизно 0,5 млн фізичних осіб – підприємців і найманих працівників.