У "Центренерго" заявили, що зацікавлені в об'єднанні з найефективнішими держшахтами

"Центренерго": Такий стратегічний крок дозволить державній енергогенерувальній компанії досягти конкурентної собівартості одиниці електроенергії
Фото: centrenergo.com

"Центренерго" має стати рентабельною та інвестиційно привабливою, це в інтересах держави, підкреслили в компанії.

"Центренерго" зацікавлена у створенні у своєму складі спільно з найефективнішими вуглевидобувними підприємствами вертикально інтегрованої компанії із замкнутим циклом виробництва, про це йдеться в заяві на сайті компанії. Так у "Центренерго" відреагували на ухвалений сьогодні план Кабінету Міністрів.

"Такий стратегічний крок дозволить державній енергогенерувальній компанії досягти конкурентної собівартості одиниці електроенергії. Водночас ми наголошуємо на обов’язковій та необхідній умові для цього процесу – проведенні попереднього аудиту шахт, і лише за його результатами передачу державній енергогенерувальній компанії виключно економічно перспективного вуглевидобутку. При цьому всі соціальні та боргові зобов’язання попередніх власників мають бути погашені до моменту передачі", – ідеться в заяві.

"Центренерго" має стати рентабельною та інвестиційно привабливою, це в інтересах держави, підкреслили в компанії.

"Переконані, що Міністерство енергетики також підтримає рішення про необхідність проведення аудиту. Водночас дуже важливим є фактор соціального захисту шахтарів з економічно неперспективних підприємств, про яких, ми впевнені, гідно подбають профільні структури державної виконавчої влади відповідно до передбаченої урядом концепції трансформації вугільних регіонів. У свою чергу, наша компанія готова активно долучитися до створення вертикально інтегрованої структури на всіх етапах її розбудови", – підсумували в "Центренерго".

Сьогодні Кабінет Міністрів створив робочу групу для об'єднання "Центренерго" з держшахтами. Робоча група має протягом місяця визначити оптимальну модель об'єднання "Центренерго" з вугільними шахтами, відповідальним за роботу групи призначили Фонд держмайна.

Про те, що Міністерство енергетики України завершує роботу над концепцією трансформації вугільних регіонів, яка передбачає створення вертикально інтегрованої компанії на базі ПАТ "Центренерго" і найефективніших вугільних шахт, заявила наприкінці серпня т.в.о. міністра Ольга Буславець.

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус заявляв, що приватизація компанії має відбутися разом із сировинною базою. Для цього, за його словами, перед приватизацією потрібно перспективні державні шахти об'єднати із "Центренерго".

За передання "Центренерго" державних вугільних шахт виступив і генеральний директор генерувальної компанії Олександр Корчинський, він вважає, що в такий спосіб можна поліпшити фінансовий стан компанії та підвищити її вартість під час приватизації.

Улітку 2019 року в держкомпанії "Центренерго" призначили новий менеджмент, який пов'язують із групою "Приват" Ігоря Коломойського, писала "Економічна правда". Державне "Центренерго" почало постачати за заниженими цінами електроенергію на підприємства групи "Приват" – Нікопольський і Запорізький завод феросплавів, "Дніпроазот", а також трейдеру "Юнайтед Енерджі". За підсумками 2019 року збитки держкомпанії становили 2,5 млрд грн, хоча 2018 рік вона закінчила з 1,4 млрд грн прибутку.