"Вартість зростатиме". Міністр аграрної політики закликав українців не поспішати з продажем землі
"Закликаю громадян України не поспішати з продажем. Я вважаю, що українська земля недооцінена і вартість буде зростати на 7–10% на рік, орендна плата буде також зростати. Я закликаю українців працювати на своїй землі або здавати її в оренду", – сказав Лещенко.
За його словами, за кілька років земля в Україні коштуватиме, як у Східній Європі. З досвіду Польщі та Болгарії, за 10 років функціонування ринку землі її вартість у цих країнах зросла.
"Ми бачимо, що сьогодні немає поспіху і люди мудро приймають рішення. Пропозиція менша, ніж попит. Тому всі наші опоненти, які розповідали про вивіз чорноземів, множаться на нуль. З початку запуску ринку було понад 13 тис. транзакцій. Це дрібниці. І це ще раз підтверджує той факт, що спекуляції на тему землі були нічим іншим, як способом заробляння грошей", – вважає міністр.
Контекст:
1 липня в Україні відкрили ринок землі. Від цього дня також запрацював портал моніторингу земель, де публікують дані про площу відчужених і переданих у користування ділянок, ціни, дані про площу земель, придбаних одним суб'єктом.
Упродовж першого дня роботи ринку було зареєстровано 61 договір про право власності на землі сільськогосподарського призначення, із них підпадало під нині знятий мораторій тільки три, заявляв Лещенко.
До 2023 року, згідно із законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, із 2024 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення не продаватимуть.
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 22–29 червня, 74,9% українців серед тих, хто взяв би участь у референдумі, підтримали б заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Окрім того, 84,1% українців висловилися проти продажу сільськогосподарської землі іноземцям.
За інформацією прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, ринок землі принесе Україні $10 млрд інвестицій.