В Україні уклали вже понад 11 тис. угод у межах ринку землі
"Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4822 нотаріуси. Усього заяв – 5412, із них погоджено 4777, у черзі на розгляд – дев'ять, відмову отримали 626", – повідомили в міністерстві.
Згідно з інфографікою, опублікованою відомством, загальна площа земель, щодо яких зареєстрували угоди, – 24 083 га.
За площею земель, де уклали такі угоди, лідирує Полтавська область, за кількістю угод – Київська.
Станом на 20 серпня в Україні укладено 7901 угоду в межах ринку землі.
Контекст:
1 липня в Україні відкрили ринок землі. Із цього дня також запрацював портал моніторингу земель, де публікують дані про площу відчужених і переданих у користування ділянок, ціни, дані про площу земель, придбаних одним суб'єктом.
Протягом першого дня роботи ринку зареєстрували 61 договір про право власності на землі сільськогосподарського призначення, з них підпадали під нині знятий мораторій лише три, заявляв Лещенко.
До 2023 року, згідно із законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, землю зможуть купувати лише громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, з 2024 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Державних та комунальних земель сільськогосподарського призначення не продаватимуть.
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 22–29 червня, 74,9% українців серед тих, хто взяв би участь у референдумі, підтримали б заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Окрім цього, 84,1% українців висловилися проти продажу сільськогосподарської землі іноземцям.
За інформацією прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, ринок землі принесе Україні $10 млрд інвестицій.