З фонду боротьби з COVID-19 на охорону здоров'я виділять 5,26 млрд грн – нардеп
На потреби українських медиків із фонду боротьби з коронавірусною інфекцією виділять 5,26 млрд грн, це рішення народні депутати підтримали 10 грудня на засіданні бюджетного комітету Верховної Ради. Про це повідомила пресслужба партії "Слуга народу" в Telegram із посиланням на голову комітету Юрія Арістова.
"Додаткові гроші спрямують за рахунок скорочення видатків на будівництво і ремонт автодоріг державного значення. Це рішення демонструє державні пріоритети в умовах коронакризи і спростовує численні спекуляції на цю тему", – вважає нардеп.
За його інформацією, гроші витратять на:
- оплату медичних послуг за листопад – грудень 2020 року особам із підозрою на коронавірус;
- на госпіталізацію та лікування тих, у кого підтвердили COVID-19.
У пакети цих послуг входить тестування, придбання медикаментів та апаратів ШВЛ, оплата праці медиків, уточнено в повідомленні.
У квітні 2020 року Верховна Рада внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти у фонд 97,1 млрд грн, але народні депутати не підтримали цієї ідеї, у підсумку було ухвалено рішення зменшити розмір фонду до 64,7 млрд грн. Згодом розмір фонду зріс до 66 млрд грн.
Відповідно до закону №553-IX про створення фонду, рішення про виділення коштів із нього ухвалює уряд за погодженням із комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Згідно з рішенням уряду, гроші з фонду спрямовують на допомогу громадянам, зокрема літнім людям, у зв'язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусу; на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров'я, які померли від COVID-19; інші заходи, спрямовані на боротьбу зі спалахом інфекції.
Верховна Рада України в червні дозволила виділити частину коштів фонду на будівництво доріг.
Як свідчать дані Мінфіну, найбільше коштів із фонду витратили на будівництво і ремонт доріг – 20,8 млрд грн із передбачених 26,2 млрд грн (спочатку на будівництво доріг планували спрямувати 35 млрд грн). На другому місці – витрати на допомогу Фонду соцстрахування на випадок безробіття (6,8 млрд грн). На МОЗ запланували 21,8 млрд грн, витратили 10,1 млрд грн, найбільше – на надбавки і доплати медикам, медпослуги за програмою державних гарантій і обладнання приймальних відділень лікарень.