З моменту запуску в Україні ринку землі її середня вартість становить майже 44 тис. грн за 1 га – Мінагропрод

Ринок землі в Україні стартував у липні
Фото: pixabay.com
За перші 100 днів функціонування в Україні ринку землі її середня вартість під час продажів становила майже 44 тис. грн за гектар. Про це 12 жовтня повідомив на брифінгу міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко, поінформувало його міністерство.

"Якщо брати загальну цифру всіх трансакцій по землях сільськогосподарського призначення, то середня вартість за 1 га станом на 9 жовтня становить 43 879 грн. Але для того, щоб показати деталізовану аналітику, ми розмежували середню вартість за 1 га для ведення товарного сільгоспвиробництва та особистого селянського господарства. У першому випадку вартість становить 32 тис. грн, у другому – 33 тис. грн", – сказав Лещенко.

Він назвав вартість землі прогнозованою.

За даними міністра, у Київській області середня ціна становила 240 тис. грн за 1 га, що "абсолютно нормально, тому що місто Київ і навколишні території є визначальними у формуванні вартості земель не під сільськогосподарські цілі".

Загалом, за словами Лещенка, було підписано 28 тис. угод на 70 тис. га.

Контекст:

1 липня в Україні відкрився ринок землі. За перший день роботи ринку зареєстрували 61 договір про право власності на землі сільськогосподарського призначення, з них підпадали під нині знятий мораторій тільки три, говорив Лещенко.

До 2023 року, згідно із законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, з 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Державні та комунальні землі сільськогосподарського призначення продавати не будуть.

Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 22–29 червня, 74,9% українців серед тих, хто взяв би участь у референдумі, підтримали б заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Крім цього, 84,1% українців висловилися проти продажу сільськогосподарської землі іноземцям.