Від початку війни Україна імпортувала з Польщі вже майже 20 тис. тонн вугілля – ДТЕК

Постачання вугілля тривають, повідомили у компанії
Фото: ДТЕК Енерго / Facebook

Компанія ДТЕК прийняла на свої ТЕС уже приблизно 17 тис. тонн вугілля, закупленого у Польщі в умовах воєнного стану для підтримки роботи енергосистеми. Про це йдеться у повідомленні "ДТЕК Енерго" у Facebook.

"На адресу "ДТЕК Енерго" з Польщі відправлено вже 23 тис. тонн із 60 тис. тонн імпортного вугілля, передбаченого в рамках контракту з вугледобувним підприємством Bogdanka. Майже 17 тис. тонн палива вже надійшло на ТЕС компанії. Вони призначені для підтримки роботи станцій у період війни. Поставки продовжуються", – повідомили у компанії.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Україна успішно пройшла технічні випробування щодо синхронізації своєї енергосистеми з єдиною енергомережею країн ЄС ENTSO-E. Німецьке видання Der Spiegel писало, що остаточна синхронізація України з енергосистемою ЄС може відбутися цього тижня.

Україна 24 лютого повністю від'єдналася від енергосистем Росії та Білорусі. Це було заплановане від'єднання, пресслужба "Укренерго" попереджала про перехід української енергосистеми до ізольованого режиму: його планували як випробування у межах підготовки до синхронізації ОЕС України з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E. Очікували, що експеримент триватиме з 24-го до 26 лютого.

Україна від'єднала свою енергосистему від енергетичних систем Росії та Білорусі о 00.00 ще до початку військового вторгнення Росії.

Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон звернула увагу, що російське вторгнення в Україну почалося саме того дня, коли Україна розпочала тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі, що є першим кроком до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС.

"Я говорила з [міністром енергетики України] Германом Галущенком, і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову возз'єднуватися з російською енергетичною системою. Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергосистемою. Це технічний виклик", – цитує єврокомісарку "Інтерфакс-Україна".