ДТЕК домовився про імпорт вугілля з Польщі для підтримки української енергосистеми

На складах ТЕС компанії 502 тис. т вугілля без урахування запасів Луганської ТЕС
Фото: dtek.com
Компанія "ДТЕК Енерго" домовилася про імпорт додаткових обсягів вугілля з Польщі для українських ТЕС у період воєнних дій, повідомили в компанії.

"Домовлено про постачання 60 тис. т енергетичного вугілля з Польщі. Очікується, що воно надійде на ТЕС "ДТЕК Енерго" протягом березня", – повідомили у ДТЕК.

Договір підписали з вуглевидобувним підприємством Bogdanka.

"Сьогодні з нами солідарний увесь світ. Солідарні й енергетики, й вугільні підприємства з інших країн. А поки наші енергетики продовжують робити свою справу – безперервно відпускати електроенергію, шахтарі – видобувати вугілля, щоб забезпечити паливом станції, а машинобудівники ремонтують і виробляють техніку. Своєю щоденною спокійною працею ми наближаємо перемогу", – заявив генеральний директор "ДТЕК Енерго" Ільдар Салєєв.

Станом на 4 березня в системі працює 23 енергоблоки ТЕС "ДТЕК Енерго".

На складах ТЕС компанії 502 тис. т вугілля (без урахування запасів Луганської ТЕС), забезпечено регулярне підвезення вугілля у достатній кількості. Винятком є Луганська ТЕС, зупинена через воєнні дії, та Запорізька ТЕС, поповнення складів якої зупинено через пошкодження колії та зупинення залізничного сполучення у регіоні.

Контекст:

Компанія ДТЕК залучила додатково дев'ять енергоблоків своїх ТЕС для компенсації потужності, втраченої через атаку окупантів на Запорізьку АЕС. У ДТЕК наголосили, що всі ТЕС компанії забезпечені вугіллям і готові підтримувати стабільність енергосистеми та виконувати всі вказівки диспетчера. Усі шахти й надалі працюють у штатному режимі для забезпечення паливом теплової генерації.

Майданчик АЕС захопили військові сили Російської Федерації.

Це друга АЕС в Україні, яку атакують російські окупанти. 24 лютого, у перший день вторгнення, вони захопили Чорнобильську АЕС у Київській області та взяли у заручники персонал.

Україна в умовах російського вторгнення готується до синхронізації з єдиною енергосистемою країн ЄС ENTSO-E.