Ми працюємо під кулями, "Градами" та "Смерчами". Українські енергетики звернулися до російських

Українські енергетики закликали енергетиків із Росії, поки що не пізно, зупинити російську владу, яка розв'язала злочинну війну проти України
Фото: depositphotos.com
Російські ракети, танки та літаки руйнують українські міста та вбивають мирних жителів, а енергетики відновлюють зруйновану інфраструктуру в умовах безперервного обстрілу з боку окупантів. Про це йдеться у відкритому зверненні українських енергетиків до російських, повний текст якого оприлюднено на сайті ДТЕК.

"Ми працюємо під кулями, "Градами", "Смерчами", "Буратінами", "Іскандерами" та іншими знаряддями смерті, які вже за звуком підльоту та вибуху навчилися визначати наші діти. Щогодини ми виїжджаємо в поля та піднімаємо опори, гасимо палаючі трансформатори і заново відновлюємо живлення у містах та селищах. І все це під гул канонад, свист реактивної артилерії та гуркіт авіаударів, – ідеться у зверненні українських енергетиків. – Ми вмираємо на своїх постах, у цехах, у своїх будинках. Кожен день. Не лише за себе, а й за вас. Тому що цей жахливий морок, він для нас виявився спільним".

Українські енергетики закликали енергетиків із Росії, поки ще не пізно, зупинити російську владу, яка розв'язала злочинну війну проти України.

"Ми стійкі духом і вірою, що переможемо. Ми знаємо, що цей жах війни принесли в наш дім не стільки ваші сини, ваші брати, скільки ваша божевільна влада. Готова вбивати тисячами, бити нас ракетами, а вас палицями, кидати у в'язницю за слово, не виходячи зі своїх палаців. Дивлячись на вас і нас із палуб своїх яхт. Ми впевнені, що ви здатні зупинити вашу владу, яка розв'язала цю злочинну війну. Наша перемога дасть вам шанс здобути свободу і повернутися в цивілізований світ", – наголосили вони.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії стали сотні мирних жителів, поранення дістали тисячі людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

3 березня ЗСУ повідомили про ліквідацію з 24 лютого вже майже 9 тис. російських окупантів, десятків літаків, вертольотів, артилерійських систем, сотень бойових бронемашин та іншої техніки.

У міноборони РФ 2 березня відзвітували про 498 загиблих російських військовослужбовців. Свої втрати в Україні російське командування визнавало не з перших днів війни.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подали вже 40 країн.

У зв'язку із вторгненням в Україну більшість країн приєдналися до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.