ДТЕК Ахметова забезпечить електроенергією лікарні, армію та хлібозаводи у трьох регіонах
Компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова розпочала безплатно постачати електроенергію медичним установам, військовим і силовим структурам. Також без грошей електрику одержать хлібопекарі у Києві, Донецькій і Дніпропетровській областях. Про це з посиланням на повідомлення компанії пише "РБК-Україна".
"Україна переживає найскладніший період своєї історії, і бізнес докладе максимум зусиль для допомоги державі та населенню. Крім програми гуманітарної допомоги та підтримки армії, з березня ми забезпечимо всі медичні установи, відомства силових структур і виробників хліба у трьох регіонах безплатною електроенергією", – прокоментував генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
Він повідомив, що ДТЕК під час військових дій не виставлятиме рахунків усім медичним установам у цих регіонах.
"Також безплатно електроенергію отримуватимуть установи силових структур – Служби безпеки України, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ та інших відомств, які забезпечують безпеку та громадський порядок. Компанія забезпечить електроенергією, зокрема виробників хліба, розташованих у цих регіонах", – сказано у повідомленні.
ДТЕК також оголосив про програму гуманітарної допомоги населенню, що постраждало від військових дій, і підтримку Збройних сил і сил територіальної оборони.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
За даними Міноборони України станом на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів – 5,7 тис. людей убитими й пораненими. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості.
Жертвами російської агресії стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.