"ДТЕК Нафтогаз" передав громадам Полтавської області нафтопродукти
Підприємства "ДТЕК Нафтогаз" передали для потреб Шишацької громади в Полтавській області паливно-мастильні матеріали, повідомив у коментарі "РБК-Україна" прессекретар "ДТЕК Нафтогаз" Юрій Береза.
"Мова, у першу чергу, іде про стабілізований газовий конденсат зі свердловин, який для своїх потреб може використовувати комунальний транспорт. Перші 600 л конденсату і 200 л мастила вже надійшли в розпорядження громади", – написано в повідомленні.
ДТЕК розгорнула програму гуманітарної допомоги громадам у регіонах присутності, компанія допомагає харчовими продуктами, медикаментами, пальним, а також сприяє евакуації населення, пише агентство.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган".
За даними Міноборони станом на 1 березня, загальні втрати російських окупантів становлять 5,7 тис. осіб. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу й визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості. Жертвами російської агресії стало 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду задля виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.