Затримку з кредитуванням МВФ радник Зеленського пов'язав із логістикою

Україна домовляється із МВФ про новий транш
Фото: ЕРА
Щоб змінювати українське законодавство для виконання умов Міжнародного валютного фонду, президент України Володимир Зеленський провів багато зустрічей, зазначив його радник із питань економіки Олег Устенко.

Затримка з кредитуванням України Міжнародним валютним фондом (МВФ) пов'язана з логістикою. Про це 28 лютого в ефірі телеканала "Україна 24" заявив радник президента України Володимира Зеленського з питань економіки Олег Устенко.

"Як ми розуміємо в Офісі президента, виникли проблеми навіть не технічного характеру, а логістичного, які виникли через те, що ти не можеш просто взяти й змінити українське законодавство. Щоб його міняти, скажімо, щодо судової системи, президент проводив багато зустрічей, говорив з експертами, це займало багато часу. І логістично ми не витримали того часу, який, як сподівалися, зможемо витримати", – сказав він.

Радник Зеленського підкреслив, що "програма йде".

"Як тільки будуть проголосовані ініціативи президента, ми можемо сказати, що з нашого боку ми виконали те, що обіцяли виконати не тільки МВФ, але й українському суспільству. Ми не робимо це для когось", – підкреслив Устенко.

За його словами, те, що прописано в програмі співпраці із МВФ, прописано й у програмі президента Зеленського, зокрема реформа судової системи та боротьба з корупцією.

Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Нею передбачено виділення $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Київ очікував на надходження ще двох траншів по $700 млн до кінця року, але цього не сталося.

21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.

Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми не ухвалено. "Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", – зазначив він.

25 лютого Джеррі Райс заявив, що місія МВФ вважає продуктивними дискусії з Україною, але деякі питання залишилися нерозв’язаними. Серед таких питань він назвав посилення управління банківським наглядом Національного банку, дефіцит бюджету, фіскальні ризики, а також зміцнення системи правосуддя. За словами Райса, він нічого не знає про строки подальших переговорів.