10 вересня біля "Краковця" зібралося 172 противники в'їзду Саакашвілі в Україну – поліція
У більшості людей, які зібралися 10 вересня поруч із пунктом пропуску "Краковець", щоб висловити протест проти приїзду в Україну лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі, не було документів, повідомили в поліції.
10 вересня у пункті пропуску "Краковець" на українсько-польському кордоні поліція виявила несанкціонований масовий захід проти приїзду в Україну лідера партії "Рух нових сил" Михайла Саакашвілі, учасниками якого були 172 людини. Про це йдеться у відповіді Головного управління Нацполіції Львівської області на звернення позафракційного народного депутата Юрія Дерев'янка, повідомляє прес-служба партії "Рух нових сил".
За даними Дерев'янка, у поліції розповіли, що о 15.13 10 вересня до поліції надійшло повідомлення, що приблизно о 10.00 неподалік "Краковця" було виявлено орієнтовно 150 осіб, які почали рухатися колоною до пункту пропуску.
"Громадяни прибули до пункту пропуску з метою висловити протест проти приїзду на територію України Михайла Саакашвілі. Про проведення масового заходу вказаною групою громадян органи місцевого самоврядування та виконавчої влади не повідомлялись", – розповіли в ГУ НП.
У поліції зазначили, що в більшості цих людей не було документів, які засвідчують особу, тому їх по одному запрошували до відділу поліції для уточнення анкетних даних.
Стосовно організатора несанкціонованого масового заходу складено адмінпротокол за ч. 1 ст. 185-1 Кодексу України про адмінправопорушення (порушення порядку організації і проведення зборів).
Лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі, який утратив українське громадянство, збирався 10 вересня повернутися в Україну через пункт пропуску "Краковець". Його прибічники організували там наметове містечко. Екс-заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе повідомляв, що до пункту пропуску звозять в автобусах тітушок.
Замість перетину кордону у "Краковці" Саакашвілі спочатку спробував в'їхати в Україну на поїзді "Інтерсіті", однак потяг зупинили. Після цього політик заявив, що його команда на польському кордоні "повертається до початкового плану" і їде в пункт пропуску "Краковець", однак замість цього вирушив до пункту пропуску "Шегині". Поляки пропустили автобус із Саакашвілі і народними депутатами, однак українська сторона перекрила кордон нібито через інформацію СБУ про мінування переходу. Натовп прибічників Саакашвілі прорвав кордон прикордонників і супроводив політика на територію України.
Слідчі кваліфікували ці події за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України, зокрема "погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу" і "групове порушення громадського порядку".
Станом на 14 вересня складено 69 протоколів щодо осіб, які 10 вересня перетнули кордон у пункті "Шегині" разом із Саакашвілі.
Екс-президенту Грузії вручили адміністративний протокол про порушення порядку перетину держкордону 12 вересня. Він підписав документ.
13–14 вересня суд Львова заарештував 39-річного жителя Івано-Франківської області та 35-річного жителя Волинської області, які брали участь у прориві кордону.
22 вересня Мостиський районний суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону й оштрафував його на 3400 грн. Адвокат політика Маркіян Галабала сказав, що оскаржать рішення.