44% українців підтримують співпрацю України із МВФ – опитування

18% опитаних не змогли відповісти на запитання про співпрацю України із МВФ
Фото: ЕРА

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, 37% українців уважають, що співпраця України з Міжнародним валютним фондом є шкідливою для країни.

44% українців із тим чи іншим ступенем упевненості вважають, що співпраця України з Міжнародним валютним фондом є корисною для країни. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, опубліковані 14 жовтня.

Згідно з опитуванням, 37% українців уважають, що співпраця із МВФ є шкідливою для України.

18% не змогли відповісти на запитання про співпрацю України з Фондом.

Опитування проводили з 9-го до 11 жовтня методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на підставі випадкової вибірки мобільних номерів. Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. У вибірку не вносять тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та анексованого Криму. Під час опитування проведено 1200 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%.

У жовтні 2018 року МВФ і влада України домовилися про програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть що пів року. Україна в межах програми одержала один транш у розмірі $1,4 млрд у грудні.

29 серпня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що українська влада буде вести переговори із МВФ "про нову три-чотирирічну програму співпраці".

Місія МВФ прибула в Київ 11 вересня. У Фонді заявляли, що головною вимогою для співробітництва є створення ефективної антикорупційної структури. 26 вересня місія МВФ у Києві завершила роботу.

Гончарук повідомляв, що нову угоду із МВФ Україна планує підписати у грудні 2019 року. Переговори продовжать у жовтні у Вашингтоні.