Адміністрація Трампа активізувала розслідування про особисте листування Клінтон – The Washington Post
Співробітники Державного департаменту США затребували інформацію про електронне листування 130 посадових осіб, які в різний час надсилали листи на електронну пошту ексдержсекретарки США, колишньої кандидатки в американські президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон; чиновники Держдепу стверджують, що слідують стандартному протоколу розслідування, розпочатого ще до того, як республіканець Дональд Трамп став президентом Сполучених Штатів, пише газета The Washington Post.
Адміністрація президента США Дональда Трампа активізувала розслідування, що стосується особистого листування ексдержсекретарки США, колишньої кандидатки в американські президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Про це 28 вересня, посилаючись на дані колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників Білого дому, повідомила газета The Washington Post.
За даними видання, протягом останніх тижнів слідчі Держдепартаменту США зв'язалися зі 130 посадовими особами, більшість із яких у різний час надсилала листи на електронну адресу Клінтон.
Високопосадовець Держдепартаменту стверджує, що чиновники діють за стандартним протоколом розслідування, яке почали ще до того, як Трамп став президентом.
Слідчі почали робити запити стосовно листування Клінтон тільки зараз, оскільки їм від початку розслідування інциденту знадобилося майже три з половиною роки на те, щоб переглянути мільйони листів, пояснив співрозмовник The Washington Post.
Запити, зроблені співробітниками Держдепу, не мають жодного стосунку до "того, хто перебуває в Білому домі", зазначив чиновник.
Газета зазначає, що співробітники Держдепу заперечують політичні мотиви розслідування. Проте один із колишніх урядових чиновників назвав його спробою республіканців "підтримати тему електронного листування" і "очорнити групу демократів, пов'язаних із зовнішньою політикою США".
ФБР розслідувало ймовірне використання Клінтон особистої пошти зі службовою метою із серпня 2015 року. Перевірка щодо Клінтон почалася після того, як з'ясувалося, що вона, будучи держсекретаркою США у 2009–2013 роках, використовувала свій особистий сервер для службового листування.
Під час виборчої кампанії у США ФБР двічі відновлювало розслідування проти Клінтон, водночас удруге – за кілька днів до голосування. 6 листопада 2016 року, за два дні до виборів, відомство оголосило, що не висуне обвинувачень проти Клінтон після повторного розслідування.
Згідно з вердиктом ФБР, передавання робочих листів Клінтон поза захищеними державними каналами не є навмисним порушенням законодавства з її боку.
Клінтон програла вибори Трампу, який офіційно став 45-м президентом США 20 січня 2017 року.