Адвокат: Іванющенко не має жодного стосунку до конфіскованих у Латвії грошей, це брехливе інформаційне вкидання
За словами адвоката бізнесмена Юрія Іванющенка Юрія Колесникова, інформаційний тиск на його клієнта триває вже не один рік, але жодних доказів проти бізнесмена українське слідство так і не змогло навести.
Адвокат бізнесмена Юрія Іванющенка Юрій Колесников заперечує, що його клієнт має стосунок до грошей, які нібито конфіскував суд у Латвії. Так Колесников прокоментував "Обозревателю" статтю на "Українській правді", у якій із посиланням на два джерела повідомляють, що конфісковані в Латвії $30 млн належать Юрієві Іванющенку.
"Можливо ви пам'ятаєте, але це вже не перший раз на "Українській правді" запускають цю інформацію. Таким чином зацікавлені особи намагалися чинити тиск на українські суди, які йшли по інших справах. Але, незважаючи на це, ми виграли всі інстанції. Суди підтвердили необґрунтованість обвинувачень, висунутих проти Юрія Іванющенка. Усі правоохоронні органи п'ять років намагалися знайти хоч якісь докази порушень із боку Іванющенка – усе безрезультатно. Останнім рішенням від 29.07.2019 Верховний Суд відмовив ГПУ у відкритті касаційного провадження. Плітки з латвійськими грошима – це абсурд. Ми вже не раз заявляли, що Юрій Іванющенко жодного відношення до зазначеного судового процесу не має, як і до грошей, які нібито були заарештовані латвійським судом", – сказав юрист.
Він підкреслив, що інформаційний тиск на його клієнта триває вже не один рік, але жодних доказів проти бізнесмена українські слідчі так і не навели, а в Європейському союзі з Іванющенка зняли всі персональні санкції.
"Суд у Латвії, наскільки я читав зі ЗМІ, триває вже не один рік. У ЄС про нього точно знали, але при цьому у 2017 році офіційно заявили, що Іванющенко чистий. Якби це було не так, не було б ніякого зняття санкцій", – заявив Колесников.
Адвокат додав, що він не брав участі в судах у Латвії, хоча вже багато років надає Іванющенку юридичні послуги й у курсі всіх судових розглядів.
"До речі, згадана вами стаття навіть із першого погляду шита білими нитками. Усе, що в ній є, – це два таємничі джерела, на яких і побудована ця фальшива гіпотеза. Тобто це типове вкидання – коли з якоюсь метою пишеться замовна стаття, а оскільки ніхто таке офіційно не підтвердить, оскільки це відверта маячня, усі посилання йдуть на міфічне джерело. На джерело можна списати що завгодно, дуже зручний інструмент для фейк-ньюз, – сказав юрист. – Інформація брехлива, і ми, безумовно, будемо змушені реагувати на цю чорну кампанію проти нашого клієнта. Позови обов'язково будуть. Я закликаю "Українську правду" дати спростування цього фейку, інакше ми будемо змушені піти в суд".