Агресію РФ у Чорному морі обговорять на міністерських засіданнях НАТО, ОБСЄ і Ради Євросоюзу – глава МЗС Польщі
Польща виступає за нові санкції проти Росії у зв'язку з агресією в Чорному морі, заявив міністр закордонних справ країни Яцек Чапутович.
Агресивні дії Росії в Керченській протоці проти українських кораблів обговорять на міністерських засіданнях НАТО, ОБСЄ і Ради Європейського Союзу. Про це 1 грудня в Києві на спільній прес-конференції з главою МЗС України Павлом Клімкіним заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, повідомило агентство "Інтерфакс-Україна".
"Наступного тижня відбудеться засідання міністрів закордонних справ НАТО, і питання агресії Росії проти України в Азовському морі буде обговорюватися, а Польща на цьому наполягатиме. Я вже знаю, що на черговому засіданні Ради ЄС із закордонних справ, яке відбудеться наступного понеділка, питання агресії Росії в акваторії Азовського моря буде також обговорюватися", – сказав Чапутович.
Він також заявив, що Польща виступає за нові санкції проти Росії у зв'язку з агресією, повідомило агентство.
"Ми рішуче засуджуємо акт агресії Росії в акваторії Азовського моря. Це було вперше, коли агресія пройшла так відкрито з боку російських підрозділів, без приховування за спинами так званих "зелених чоловічків" або сепаратистів. Польща вважає, що необхідно дати рішучу, сильну й однозначну реакцію міжнародної спільноти шляхом посилення санкцій", – сказав дипломат.
25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення.
ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконний перетин державного кордону. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту українських моряків строком на два місяці.
30 листопада "уповноважений із прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох моряків помістили до лікарні СІЗО "Матросская тишина", інших доправили у СІЗО "Лефортово".
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО і ОБСЄ.