Антикорупційна прокуратура відкрила провадження за фактом можливої фальсифікації детективом НАБУ доказів у "бурштиновій справі"
Коментуючи відкриття Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою кримінального провадження щодо можливої фальсифікації доказів у "бурштиновій справі", Національне антикорупційне бюро України зазначило, що розслідування "бурштинової справи" на всіх етапах супроводжувала САП.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила за заявою нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова кримінальне провадження за фактом можливої фальсифікації детективом Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) доказів у "бурштиновій справі".
Про це 27 червня повідомили в бюро, зазначивши, що про відкриття провадження дізналися зі ЗМІ та дістали підтвердження в реєстрі досудових розслідувань.
"Наголошуємо, що прокурори САП як процесуальні керівники супроводжували розслідування "бурштинової справи" на всіх етапах; разом із детективами проводили аналіз зібраної доказової бази перед відкриттям матеріалів провадження для ознайомлення стороні захисту, а отже, несуть за неї рівноцінну відповідальність", – прокоментували в НАБУ.
Відомство підкреслило, що стенограма аудіозапису, у достовірності якої сумнівається нардеп, – "абсолютно коректна", а її достовірність і повну відповідність аудіозапису можна підтвердити, призначивши додаткову експертизу.
У НАБУ вважають заяви Полякова про фальсифікацію доказів проти нього "черговою спробою у будь-який спосіб уникнути відповідальності".
19 червня 2017 року детективи НАБУ за підозрою в отриманні хабара затримали охоронця позафракційного нардепа Борислава Розенблата. За інформацією відомства, хабар передавали за вирішення питання щодо ліцензування видобування бурштину.
Глава САП Назар Холодницький заявив, що хабар у розмірі $200 тис. призначався Розенблату й Полякову.
У липні Верховна Рада зняла недоторканність із двох нардепів. Суд призначив Розенблату й Полякову запобіжні заходи у вигляді застав і зобов'язань здати закордонні паспорти та носити електронні браслети.
У листопаді в САП анонсували завершення досудового розслідування в цій справі.
8 лютого 2018 року суд дозволив Полякову зняти електронний браслет.
6 червня суд продовжив зобов'язання Полякова на два місяці.