Апеляційний суд звільнив Заману з-під варти
Суд відпустив колишнього керівника Генерального штабу Збройних сил України генерал-полковника Володимира Заману з-під варти під особисте зобов'язання.
24 травня Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу адвокатів колишнього начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-полковника Володимира Замани і скасував рішення Печерського районного суду Києва, згідно з яким Заману мали тримувати під вартою до 17 червня включно, передає кореспондент "ГОРДОН".
Генерал-полковника відпустили під особисте зобов'язання в залі судових засідань.
Джерела надали виданню "ГОРДОН" відповідний судовий документ.
25 лютого 2019 року його повідомили про підозру в державній зраді. За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, Замана низкою своїх наказів позбавив Українську державу основної ударної сили Збройних сил – протиповітряної оборони. Через директиви екс-глави Генштабу на початок анексії Криму в Україні не було обліку військовослужбовців, які підлягають призову в разі воєнних дій, підкреслив військовий прокурор. Він також заявив, що в особовій справі Замани було сфальсифіковано дані про присягу на вірність народу України.
Замана у відповідь сказав, що складав присягу 1993 року, коли прибув служити в ЗСУ. За словами генерал-полковника, він скорочував тільки ті підрозділи, яких армія не потребувала, назвавши текст підозри "нісенітницею".
Генпрокурор Юрій Луценко сказав, що реформа структури ЗСУ, яку провів Замана, фактично "готувала анексію Криму". За його словами, саме Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово-морських сил адміралу Юрієві Ільїну, підозрюваному в Україні в держзраді, усі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ. Генпрокурор підкреслив, що такі дії паралізували опір українських військовослужбовців російській агресії.
26 лютого Заману заарештували. Протягом минулих трьох місяців екс-начальнику Генштабу Печерський райсуд тричі продовжував утримання під вартою, востаннє – до 17 червня включно.
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" Замана звинувачував вищих посадовців України, включно із секретарем Ради національної безпеки і оборони Олександром Турчиновим, у тому, що ніхто з них не планував відбивати агресію в Криму, хоча, за його словами, була реальна можливість вибити російські війська з півострова.