Апеляційний суд Києва відклав рішення у справі про тримання Замани під арештом
Судді Апеляційного суду Києва повідомили, що в них є запитання до військових прокурорів, які вимагають продовжити арешт підозрюваному в держзраді екс-начальнику Генштабу ЗСУ Володимирові Замані.
Апеляційний суд Києва не зміг ухвалити рішення щодо клопотання представників екс-начальника Генштабу Збройних сил України Володимира Замани. Вони просили звільнити підозрюваного в держзраді Заману з-під арешту.
Про це кореспондент видання "ГОРДОН" Наталія Двалі повідомила у Facebook.
"Щойно в Апеляційному суді у справі генерал-полковника Замани колегія суддів вийшла з нарадчої [кімнати] без ухвали. Судді наголосили, що не змогли винести рішення щодо апеляційної скарги захисту на обрання запобіжного заходу, оскільки є багато запитань до військової прокуратури та їхніх аргументів, які вони наводили, коли обґрунтовували, чому саме Замана має перебувати в СІЗО під час досудового слідства", – написала вона.
Суд оголосив перерву до 15 квітня і зобов'язав військову прокуратуру надати матеріали кримінального провадження у справі Замани, повідомила журналістка.
"Із чотирьох засідань у справі Замани (два в Печерському суді, два – в Апеляційному) тільки ця колегія суддів ставила більш-менш адекватні запитання й обвинуваченню, і захисту", – зазначила Двалі.
Заману 25 лютого повідомили про підозру в державній зраді. За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, Замана низкою своїх наказів позбавив Українську державу основної ударної сили Збройних сил – протиповітряної оборони. Через директиви екс-глави Генштабу станом на початок анексії Криму в Україні не було обліку військовослужбовців, які підлягали призову в разі воєнних дій, підкреслив військовий прокурор.
Він також заявив, що в особовій справі Замани було сфальсифіковано дані про присягу на вірність народу України. Замана у відповідь говорив, що складав присягу в 1993 році, коли прибув служити у ЗСУ.
Генпрокурор Юрій Луценко сказав, що реформа структури ЗСУ, яку провів Замана, фактично "готувала анексію Криму". За його словами, саме Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово-морських сил адміралу Юрію Ільїну, підозрюваному в Україні в держзраді, усі частини тактичної групи "Крим" ЗСУ. Генпрокурор підкреслив, що такі дії паралізували опір українських військовослужбовців російській агресії.
26 лютого Заману було заарештовано до 27 березня.
21 березня Печерський райсуд Києва продовжив тримання під вартою до 21 квітня.
Генерал-полковник Замана – начальник Генштабу і командувач Збройних сил України (18 лютого 2012 року – 19 лютого 2014-го), уповноважений Верховної Ради з контролю за діяльністю Міністерства оборони (22–27 лютого 2014 року).
В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" Замана звинувачував вищих посадових осіб України, зокрема секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова, у тому, що ніхто з них не збирався відбивати агресію у Криму, хоча, за його словами, була реальна можливість вибити російські війська з півострова.