Ар'єв назвав помстою за відставку Аграмунта призначення термінових дебатів у ПАРЄ щодо українського закону "Про освіту"
Активна позиція української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи щодо відставки колишнього президента ПАРЄ Педро Аграмунта є причиною призначення термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту" на осінній сесії організації.
Глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Володимир Ар'єв назвав помстою Україні призначення термінових дебатів щодо мовної статті закону України "Про освіту". Про це Ар'єв заявив в ефірі телеканала "112 Україна".
"Це політичний крок, це фактично помста українській делегації за те, що вона виявляла дуже активну позицію в питанні відставки Аграмунта (президент ПАРЄ Педро Аграмунт подав у відставку 6 жовтня. – "ГОРДОН"). Щодо Каталонії немає таких термінових дебатів, а є поточні дебати без резолюції, хоча там ситуація значно серйозніша для Європи, ніж ситуація з українським законом "Про освіту", який було скеровано до Венеціанської комісії Ради Європи добровільно урядом України для оцінювання", – підкреслив Ар'єв.
Сьогодні "Європейська правда" написала, що бюро ПАРЄ ухвалило рішення провести дебати щодо мовної статті закону України "Про освіту" на осінній сесії. У порядку денному сесії ПАРЄ українське питання винесли для розгляду на ранок 12 жовтня.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.
Занепокоєння щодо мовної статті в законі вже висловила низка країн: Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія і Греція.
У міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".