Ар'єв заявив, що покине ПАРЄ, якщо Росія повернеться в організацію
Україна готова до повного перегляду відносин із Парламентською асамблеєю Ради Європи в разі повернення Росії до її складу, заявив глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.
Глава української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, віце-президент ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив, що готовий піти у відставку, якщо Росія повернеться в організацію. Про це 18 вересня він сказав у коментарі "Громадському".
"Зараз уже на осінній сесії будемо зустрічатися з колегами, багато побачили це наочно і незадоволені, що все, що відбувалося, звелося до виконання шантажу Росії", – зазначив він.
За словами Ар'єва, Росія вимагає прибрати всі можливості застосування санкцій, але делегація України в ПАРЄ на такі поступки не піде.
За його словами, Верховна Рада вже схвалила проект заяви щодо ситуації в ПАРЄ, мета якої – звернення до ПАРЄ з вимогою не допустити повернення Росії.
"Ми у випадку найгіршого варіанту готові до повного перегляду відносин із ПАРЄ... Якщо Росія повертається без виконання жодних резолюцій, я не знаю, як делегація ухвалить рішення, але я піду", – додав Ар'єв.
Росію було позбавлено права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. 28 січня 2015 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій продовжила санкції проти Росії і позбавила її права голосу до квітня. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилася подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016-й і 2017 роки.
У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не фінансуватиме ПАРЄ у 2018 році.
Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.
29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення рішення, яке дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї.
"Підготувати до сесії в жовтні 2018 року доповідь із пропозиціями щодо доповнень і змін тих правил асамблеї, які стосуються підтвердження та спростування повноважень і прав національних делегацій", – ідеться в документі.
Наразі ПАРЄ має право накладати обмеження на делегації країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. Остаточне рішення, як очікують, буде ухвалено на жовтневій сесії асамблеї.