Справа Шеремета. Аваков сказав, що поліція не змогла отримати записи з чотирьох камер спостереження поряд із місцем убивства
За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, камери відеоспостереження, записи з яких не змогли отримати слідчі у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, були в "гарних" і "потрібних" для слідства місцях.
Під час збирання доказів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета правоохоронці не змогли отримати записи чотирьох камер відеоспостереження. Про це сказав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков 13 грудня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна".
"Протягом перших днів, коли сталося вбивство, дуже важливо було за гарячими слідами швидко зібрати факти й одержати результат. І ми з колегами із СБУ збирали відео з камер спостереження... І ми не знайшли чотири камери. Ми не змогли їх отримати. Це гарні камери, у гарних місцях, у дуже потрібних для нас місцях були, у гарній якості. Нам сказали: "Ми їх вам віддали раніше, дивно, що ви їх не отримали". А їх не було. Напевно, там не було "нічого" в запису. Це я дуже спрощую", – сказав він.
За словами Авакова, це окремий напрям розслідування.
На брифінгу 12 грудня правоохоронці повідомляли, що в межах справи про вбивство Шеремета досліджували записи 221 камери тривалістю від п'яти діб до двох місяців.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, яка належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.
Слідство розглядало чотири версії мотивів убивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізацію ситуації в Україні, убивство через помилку (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією правоохоронців була журналістська діяльність Шеремета. Зараз основною версією вбивства поліція вважає дестабілізацію ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена ймовірних причетних до вбивства: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко, дитяча кардіохірургиня Юлія Кузьменко й подружжя учасників АТО – Владислав та Інна Грищенки. За його словами, вибухівку в автомобіль закладали Кузьменко та Антоненко.
За версією правоохоронців, Антоненко захопився ультранаціоналістичними ідеями і для дестабілізації ситуації в країні вирішив убити Шеремета. Антоненко залучив до злочинної групи Дугарь і Кузьменко. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підкреслив, що слідство ще не виявило замовників убивства.
Владислав та Інна Грищенки перебувають під арештом в іншій справі – про підготовку вибуху в Івано-Франківській області у 2018 році (підозр у справі про вбивство Шеремета офіційно їм не висували).
13 листопада суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту. Антоненку запобіжного заходу ще не обрали.