Баканов: Пранкер Джокер – це наше відображення у дзеркалі

Баканов не став говорити, хто стоїть за Джокером, але зазначив, що "бачення" щодо цього у правоохоронців є
Фото: ЕРА

Голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив про необхідність приділяти більшу увагу політичній культурі у країні, оскільки політики "дають їжу" пранкеру Джокеру.

Пранкер Джокер – це явище, яке стало результатом діяльності українських політиків. Про це голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", опублікованому 17 грудня.

"Джокер – це наше відображення у дзеркалі. І тут, на мій погляд, ми маємо більше приділяти уваги політичній культурі в Україні загалом, адже сьогодні їжу Джокеру дають саме політики. Ми всі маємо змінитися для того, щоб він просто залишився без роботи", – заявив Баканов.

Він не став говорити, хто ховається за псевдонімом Джокер і веде його Telegram-канал.

"Є бачення, звісно. Є оперативна інформація, але рекламувати людей, які стоять за цим, немає сенсу", – сказав голова СБУ.

Баканов підкреслив, що Джокер має послідовників, а анонімні Telegram-канали стали явищем в Україні: "Білий лицар", "Темний лицар"... Але якщо ми змінимося самі – усі вони залишаться без роботи".

Голова СБУ не відкинув, що цей процес може бути інспіровано ззовні.

Він вважає, що кіберзагрози є головним викликом для безпеки України. Дезінформація дестабілізує ситуацію у країні, і в цьому полі працюють не тільки внутрішні сили, підкреслив Баканов.

"Фейки заполонили інформпростір у всьому світі. Зрозуміти, де правда, а де неправда дуже важко... Захист інформаційних баз, зокрема тих, які будуть в основі програми "Держава у смартфоні", – це пріоритет. Ми нині працюємо над цим питанням. Тобто йдеться не лише про девайси, а й про комунікації, які також має бути захищено", – розповів він.

Пранкер Джокер завів свій Telegram-канал у жовтні й відтоді регулярно публікує там свою переписку з відомими депутатами та чиновниками. Зараз на нього підписано понад 77 тис. осіб. Пранкер Джокер відомий тим, що від імені генерального прокурора Руслана Рябошапки переписувався з нардепами із фракції "Слуга народу" Миколою Тищенком, Михайлом Радуцьким і Богданом Яременком. Також він спілкувався з колишньою заступницею міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Олександрою Клітіною.

12 листопада в масці Джокера на засідання Верховної Ради прийшов народний депутат із фракції "Опозиційна платформа – За життя" Ілля Кива, який заявив, що зробив це на знак боротьби з тиском на свободу слова. "Ми будемо їх контролювати. Вони хотіли задушити свободу слова – вони народили "джокерів". Тому "джокери" за ними стежать, "джокери" їх викривають і виводять на чисту воду", – сказав Кива.