Батько Гандзюк про завершення розслідування вбивства дочки: Незакінчену справу передати до суду – це зняти із себе відповідальність

Гандзюк: Ще не проведено частини слідчих дій, залишаються недопитаними деякі свідки
Фото: Ivan Antypenko / Facebook

Офіс генпрокурора, заявивши про закінчення досудового розслідування у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк, зробив те, чого чекали адвокати підозрюваного в замовленні злочину голови Херсонської облради Владислава Мангера. Таку думку висловив батько загиблої Віктор Гандзюк.

Батько загиблої херсонської активістки Катерини Гандзюк Віктор Гандзюк висловив думку, що передання справи про вбивство його дочки в суд буде злочином, тому що цю справу недорозслідувано. Про це він сказав у коментарі "Радіо Свобода".

Гандзюк нагадав, що місяць тому прокурори намагалися продовжити терміни розслідування у цій справі через те, що слідство не забезпечило всієї повноти доказів. Ще не провели частини слідчих дій, залишаються недопитаними деякі свідки, зазначив він.

На його думку, слідство розвалюється, і про причини цього треба запитувати президента Володимира Зеленського, який брав на себе особисту відповідальність за справу про вбивство Гандзюк.

"Не вирішено дуже багато питань: немає показів [імовірного організатора вбивства Олексія] Левіна, немає показів [Ігоря] Павловського, не згадуються [колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій] Гордєєв та [ексзаступник голови Херсонської ОДА Євген] Рищук, немає ніяких зауважень із приводу тих співробітників поліції, які розвалювали слідство", – сказав Гандзюк.

На його думку, для суду доказів буде явно недостатньо.

"Генеральна прокуратура зробила те, чого чекали адвокати [голови Херсонської облради Владислава] Мангера. Тобто незакінчену справу передати в суд – це зняти із себе відповідальність, зняти відповідальність зі Служби безпеки України, перекинути все на суд. А для суду явно буде недостатньо доказів. Я не знаю, чому це сталося. Не хочеться думати, що Мангеру вдалося якимось чином вплинути на Генеральну прокуратуру. Я вважаю – це злочин. Злочин – у такому стані все передати до суду", – додав Гандзюк.

27 квітня про завершення досудового розслідування у справі Гандзюк повідомила Служба безпеки України. Після цього активісти провели акцію біля Офісу президента та біля будинку генпрокурорки Ірини Венедіктової. Протестувальники вимагали звільнити генпрокурорку, яка, на їхню думку, розвалила справу про вбивство Гандзюк, і продовжити терміни слідства. Активісти заявили, що в суд справу було передано без свідчень одного з головних фігурантів – Левіна. Справи в суд ще не передали – починається процес ознайомлення з матеріалами.

31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.

У справі про напад на активістку заарештували шістьох осіб. На початку червня 2019 року п'ятьом виконавцям злочину (всі вони – учасники АТО) після угоди зі слідством ухвалили обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.

Слідчі вважають, що Левін підбурював виконавців і надав їм інформацію про місце проживання Гандзюк. У вересні 2019 року його оголосили в міжнародний розшук. Левін стверджував, що спочатку пропонував облити активістку не кислотою, а зеленкою. 16 березня 2020 року його екстрадували в Україну з Болгарії, де він переховувався, 17-го – взяли під варту.

Замовником нападу, на думку правоохоронців, був голова Херсонської облради Владислав Мангер, який частково оплатив злочин. У тексті підозри Мангеру вказано, що мотивом нападу на активістку була "особиста неприязнь" до неї у зв'язку з активною громадською діяльністю, яка могла підірвати його політичну й ділову репутацію. Мангер перебуває на волі, він заперечує свою причетність до злочину.