"Без роздачі грошей і гречки". Нардеп Довгий переміг на виборах у Раду в Кіровоградській області
За результатами опрацювання 100% електронних протоколів в одномандатному виборчому окрузі №102 Кіровоградської області за депутата з групи "Воля народу" Олеся Довгого проголосувало 40,7% виборців, а за кандидата в депутати від партії "Слуга народу" Артема Петрощука – 27,81%. Петрощук визнав поразку і заявив, що цього разу Довгий вів кампанію без підкупу виборців.
Депутат із групи "Воля народу" Олесь Довгий, який балотувався в Раду в одномандатному окрузі №102 у Кіровоградській області, пройшов у парламент наступного скликання, повідомляють на сайті Центральної виборчої комісії України.
Довгий балотувався як самовисуванець.
За результатами опрацювання 100% електронних протоколів за Довгого проголосувало 40,7% виборців, а за кандидата в депутати від партії "Слуга народу" Артема Петрощука – 27,81%.
Останній на своїй сторінці у Facebook заявив, що Довгий здобув "чесну перемогу".
"Ось і завершено підрахунок – результат очевидний, і чинний нардеп залишається представником 102-го округу. Думаю, нам просто не вистачило часу... У цей раз Довгий вів кампанію без роздачі грошей, гречки. Вимушений визнати за ним чесну перемогу", – написав він.
Довгий у 2006–2011 роках був секретарем Київради. У 2014 році вперше балотувався у Верховну Раду, також переміг у 102-му окрузі. П'ять років тому він набрав 29,9% голосів виборців і випередив свого найближчого конкурента, самовисуванця Віктора Бойка, на 17,6 процентного пункту. Довгого звинуватили в підкупі виборців, міліція проводила щодо цього перевірку. У Комітеті виборців тоді заявляли, що порушення в окрузі могли вплинути на результат голосування, і закликали ЦВК не визнавати його.
У липні 2017 року Верховна Рада дала згоду на зняття з Довгого недоторканності. Його підозрювали у зловживанні владою або службовим становищем на посаді заступника міського голови – секретаря Київської міської ради. Справа стосувалася виділення землі в Києві у 2007–2009 роках. У грудні у ЗМІ з'явилася інформація, що правоохоронці припинили кримінальне провадження.
Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав неприйнятним рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити справу. У САП відповіли, що рішення було законним, оскільки з доказами, які було зібрано щодо Довгого, "іти в суд фактично було ні з чим".
Зараз справою Довгого займаються не НАБУ і САП, а прокуратура Києва.