Приблизно 5 тис. правоохоронців слідкуватиме за порядком під час проведення Маршу рівності – Яровий
За словами заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового, радикально налаштовані організації заважатимуть проведенню Маршу рівності в Києві, який пройде 17 червня.
Заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив, що за порядком під час проведення Маршу рівності в Києві слідкуватиме приблизно 5 тис. правоохоронців. Про це він сказав 15 червня під час брифінгу в Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Приблизно 5 тис. правоохоронців слідкуватиме за порядком під час проведення Маршу рівності. Сьогодні ми вивчимо позаштатні ситуації, які можуть виникнути. Ми передбачаємо і резерви, і спеціальні підрозділи, які залучають до подій, у яких бере участь велика кількість громадян. Остаточну цифру правоохоронців, які слідкуватимуть за порядком 17 червня, я знатиму в неділю", – сказав він.
За словами Ярового, МВС моніторить у соціальних мережах ситуацію, пов'язану з проведенням маршу.
"Ми знаємо, що радикально налаштовані організації заважатимуть проведенню маршу. Ми зустрічаємося з лідерами таких організацій для того, щоб попередити їх про відповідальність. На цей день заявок про проведення інших заходів у нас немає", – додав він.
Як заявив голова київської поліції Андрій Крищенко, схему проведення маршу не змінюють третій рік поспіль.
"Ми пропонували організаторам змінити схему проведення маршу, але організатори не погодилися на це. Марш пройде від вулиці Богдана Хмельницького, біля червоного корпусу університету, до площі Льва Толстого. Усі вулиці, якими пройде марш, буде перекрито", – сказав він.
Марш рівності розпочнеться о 9.00 17 червня біля Національної опери. За попередніми даними, у ньому візьме участь приблизно 5 тис. осіб.
Перший Марш рівності у столиці мав пройти у 2012 році, але його було скасовано з міркувань безпеки. У 2013-му він пройшов, але закінчився сутичками. У 2014 році після переговорів із київськими правоохоронцями організатори Маршу рівності на підтримку прав ЛГБТ оголосили про скасування ходу. До цього проти нього виступав і мер Києва Віталій Кличко, який пояснив, що такий "розважальний" захід недоречний на тлі війни на сході країни.
У 2015 році "Правий сектор" заявляв, що не допустить проведення заходу, однак прайд усе-таки відбувся, але його супроводжували сутички. У 2016 році Марш рівності пройшов у центрі Києва. Провокацій під час заходу не було. У 2017 році між противниками ЛГБТ-спільноти та правоохоронцями у центрі Києва сталися сутички.
13 червня український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що на учасників Маршу рівності в Києві погрожують влаштувати "сафарі".