Чорновіл: Манафорт – показушний фрондер, стовідсотковий профан у своїй справі і нульовий як професіонал
Американський політтехнолог, екс-голова виборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт занадто скандальний і поверхневий у своїй роботі, заявив політичний аналітик, депутат Верховної Ради III, IV, V і VI скликань Тарас Чорновіл в інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
Політичний аналітик, депутат Верховної Ради III, IV, V і VI скликань Тарас Чорновіл уважає, що колишній голова виборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт, який також працював із Партією регіонів, є профаном у своїй справі. Про це він розповів в авторській програмі "БАЦМАН" головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна".
"Він фрондер такий. Показушний. Такі шикарні костюмчики... І стовідсотковий профан у своїй справі. Він нульовий як професіонал, можу з упевненістю судити. Людина, яка не вміла оцінювати ситуацію, не вивчала матеріалів та робила абсолютно помилкові висновки. Плюс – дуже поверхневий у роботі", – підкреслив Чорновіл.
Як приклад політик нагадав про скандал із "дівчинкою під парасолькою" і "щасливу українську сім'ю" у рекламі Партії регіонів під час передвиборчої кампанії у 2007 році.
"Ця сім'я виявилася чи то з Чикаго, чи то з Детройта, а дівчинка – з штату Іллінойс. Ой ні, з Айови", – розповів екс-нардеп.
За словами Чорновола, під час парламентських виборів у 2007 році Манафорт неправильно витлумачив результати голосування, заявивши про перемогу Партії регіонів.
"Вибори 2007 року. Тільки стало відомо, що Партія регіонів їх програла. Я всю ніч просидів у штабі, відстежуючи свіжі матеріали. Уже знав, що все, програно. Поїхав спати. Мені телефонують, зривають – терміново Манафорт просить усіх приїхати. Я жену в штаб. І Манафорт нам читає лекцію. Кілька слів сказав по-російськи, потім говорив по-англійськи, був перекладач. "Ми перемогли, перемога за нами! Нам зараз важливо, щоб міжнародні спостерігачі не запідозрили, що щось не так. Якщо вони зрозуміють, що ми святкуємо, то відразу скажуть, що вибори не зовсім чесні. Ось буде прес-конференція, уже після неї ми виходимо всі на мітинг і там розповідаємо, що, ура, ми перемогли. А до того мовчимо". Я до нього звертаюся: "Послухайте, але за моїми даними ми програли". На мене цикають: "Це ж Манафорт, він краще знає!" – розповів Чорновіл.
Він додав, що програш став очевидним через кілька років, коли почали надходити офіційні результати.
"Ось скажіть, якщо я, звичайний нардеп, не політтехнолог, зібрав ці дані, просто сидячи в штабі, а людина, що планує стратегію, уводить на 100%, на 180° неправильний меседж – що це таке?!" – зазначив політик.
Чорновіл уважає, що перемога республіканця Дональда Трампа на виборах президента США у 2016 році не є заслугою Манафорта.
"Думаю, якби тоді не виник цей скандал, якби Манафорта не забрали від Трампа, у нього були всі шанси програти. Мені здається, Манафорт не приносить перемоги. Він приносить поразку. Занадто скандальний, надто поверхневий. Я відмовився з ним працювати. Був великий скандал. Казали, він вимагав, щоб мене виключили з виборчого списку. Цього не сталося. Мені дали паралельну роботу. Я діяв сам. Мене у всі області запрошували, і я ганяв як агітатор. Манафорт займався всім іншим, але мені його робота здається провальною. І Трамп повинен подякувати всім своїм ворогам, які позбавили його політтехнологій Манафорта", – підкреслив екс-нардеп.
Чорновіл: У 2004-му я пішов проти людини, яку вважав основним винуватцем загибелі батька. Зараз цих претензій до Ющенка у мене немає. Читайте повну версію інтерв'ю
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом Ріната Ахметова СКМ. За даними Bloomberg, він повідомив у міністерство юстиції США, що одержав від Партії регіонів $17,1 млн.
Видання Miami Herald із посиланням на свої джерела писало, що Манафорт і його фірми за десятиліття могли отримати від $80 до $100 млн від промосковських українських і російських клієнтів.
З березня до серпня 2016 року політтехнолог займався виборчою кампанією нинішнього президента США.