Давиденко: Жодні пацани з чистою кредитною історією і білим аркушем паперу за спиною сьогодні із жодним викликом у жодному міністерстві не впораються
Для управління українськими міністерствами в умовах кризи потрібні менеджери, які вміють швидко ухвалювати рішення і бачать "далі ніж на один крок наперед", заявив в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман бізнесмен, ексдепутат Київської міської ради Олексій Давиденко.
Бізнесмен, ексдепутат Київської міської ради Олексій Давиденко вважає, що в умовах кризи українським міністерствам необхідні менеджери, які можуть "працювати на межі". Таку думку він висловив в авторській програмі головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, відповідаючи на запитання, кого він бачить міністром охорони здоров'я.
"Це провокаційне запитання. У мене є переконання, і воно не змінюється багато років. Я знаю, що до цього по-різному ставляться. Я вважаю, що в ситуації викликів, які у нас є, міністром має бути менеджер. Менеджер, який у змозі дуже швидко, дуже оперативно в цілодобовому режимі ухвалювати рішення. Я не кажу, що це комерційний менеджер. Я просто кажу, що це менеджер – людина-керівник, яка розуміє, як швидко, оперативно ухвалювати рішення, і бачить далі ніж на один крок наперед", – сказав він.
Давиденко нагадав, що на початку російської агресії у 2014 році "власники багатьох великих бізнесів брали на себе управління підприємствами, розуміючи, що, крім них, у цій ситуації не впорається ніхто".
"Тут точнісінько така сама ситуація, тільки, на жаль, у держави немає власника – у нас усі наймані менеджери. Тому тут усе питання, щоб у всіх цих вузьких шийках міністерств, які відповідають за те, щоб ми вижили, мають бути люди, які здатні працювати на межі і працювали раніше в кризових ситуаціях", – заявив Давиденко.
Він відмовився назвати конкретні прізвища, але зазначив, що "називав би людей із бізнесу", тому що "тільки провідні менеджери з бізнесу мають практичні навички виживання і цілодобової роботи в режимі нон-стоп у кризових ситуаціях".
Читайте також: Давиденко: Якщо середній бізнес закриється, відсоток безробіття зросте космічно! Люди залишаться на вулиці. Будуть бандитизм та розбої
"Я можу точно сказати: жодні пацани з чистою кредитною історією і білим аркушем паперу за спиною сьогодні в цій ситуації із жодним викликом, який є, у жодному міністерстві не впораються – за всієї поваги до громадських організацій, до активістів, журналістів, ще до когось. Максимум, що вони можуть сьогодні, – бути членами наглядових рад, щоб працевлаштуватися. Сьогодні абсолютно інші виклики в країні", – підкреслив бізнесмен.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 4 квітня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,14 млн, із них майже 234 тис. одужало, приблизно 61 тис. померло.
В Україні станом на 10.00 4 квітня підтверджено 1096 випадків коронавірусної хвороби, 28 осіб померли, 23 одужали.
За час епідемії в Україні змінилося два міністри охорони здоров'я: 4 березня у зв'язку з відставкою прем'єр-міністра Олексія Гончарука з посади було зміщено Зоряну Скалецьку, яка очолювала МОЗ із серпня 2019-го; призначений замість Скалецької Ілля Ємець подав у відставку, і його звільнили менше ніж за місяць – 30 березня.