Дисциплінарна комісія запропонувала Гройсману закрити справу про притягнення Лінчевського до відповідальності

Лінчевський стверджував, що його слова вирвали з контексту
Фото: Фото: uacrisis.org

Висловлювання заступника глави МОЗ України Олександра Лінчевського про лікування онкохворих не є дисциплінарним проступком, проте містять ознаки порушень етичних норм, заявили у дисциплінарній комісії, яка розглядала інцидент за поданням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.

Дисциплінарна комісія Національного агентства з питань державної служби України запропонувала прем'єр-міністру Володимиру Гройсману закрити справу стосовно заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського. Рішення оголосив голова комісії Костянтин Ващенко, повідомляє "Українська правда".

2 червня Онкологічний портал України опублікував стенограму виступу Лінчевського на засіданні Рахункової палати, яке відбулося 15 травня. Заступник міністра сказав, що лікування онкохворих українців за кордоном неефективне і вжив фразу: "Це рак. Вони всі помруть".

"Є конкретні види дисциплінарних порушень, і в цьому випадку комісія не вбачає дисциплінарного проступку", – пояснив Ващенко.

Водночас, за його словами, висловлювання Лінчевського містять ознаки порушення етичних норм та несуть репутаційні ризики для влади.

Комісія пропонує розглянути питання на засіданні уряду в комплексі і ухвалити відповідне рішення.

За повідомленням "Української правди", на засіданні було заслухано п'ять експертних висновків. Лише в одному було сказано, що висловлювання Лінчевського "можуть бути сприйняті як образа окремих осіб, що мають відношення до онкологічних хвороб".

В експертному висновку Артема Захарченка з "Центру контент-аналізу" йшлося, що інцидент із Лінчевським мав ознаки інформаційної атаки.

Так, засідання відбулося 15 травня, а заяву заступника міністра почали тиражувати в червні. За словами Захарченка, одночасно в проросійських виданнях і на сайтах із сумнівною репутацією "хвилями" з'являлася новина про Лінчевського з однаковими заголовками.

"Тому є підстави стверджувати, що така кампанія мала високий бюджет. 75% новин про цей випадок були поширені з дуже подібним або ідентичним заголовком, що теж свідчить про користь проплаченості", – сказав Захарченко.

Заступник міністра стверджував, що його слова про програму лікування людей, що страждають онкологічними хворобами, вирвали з контексту.

5 червня в Рахунковій палаті заявили, що МОЗ неефективно використало 286 млн грн, виділених на лікування за кордоном українців з онкозахворюваннями.