Екс-розвідник Копка: Якщо Росія розпадеться спокійно – це влаштує Захід
Країни Заходу не зацікавлені в безладді, пов'язаному з Росією. Таку думку колишній в.о. начальника Головного управління розвідки Служби безпеки України Петро Копка висловив в авторській програмі Дмитра Гордона на телеканалі "112 Україна", відповідаючи на запитання, чи вигідний для Заходу розпад РФ.
"Захід уже звик після 1991 року, що він розвивається економічно, і в основу будь-якого рішення лягали економічні та фінансові питання. Відійшла в бік військова проблематика. Чому Європа зараз у такому розібраному військовому стані? Тому що ніхто не звертав уваги. Ті два відсотки, які мали виділяти зі свого бюджету на розвиток збройних сил, – цього ніхто не (робив. – "ГОРДОН")", – говорить він.
За словами Копки, суспільство знову перебуває під загрозою "холодної, а можливо, й гарячої війни, бо ще невідомо, чим закінчаться навчання "Запад-2017".
"Заходу вигідно так, щоб менше приносити йому якийсь неспокій. Якщо вона (РФ. – "ГОРДОН") розпадеться спокійно – це влаштує", – уважає колишній розвідник.
Із 14-го до 20 вересня в Білорусі пройдуть військові навчання "Запад-2017", організовані Росією. Військовослужбовці РФ почали прибувати в країну 24 липня.
Своє занепокоєння щодо навчань уже висловили країни Європейського союзу, НАТО й Україна.
У серпні міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm зафіксувало масштабне переміщення російської військової техніки на всій лінії європейського кордону. Експерти попередили, що навчання можуть стати етапом "окупації та втягування Білорусі в збройний конфлікт".
Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олександр Турчинов не виключає, що під виглядом навчань може відбутися нове вторгнення російських військ.
Україна й НАТО скерують своїх верифікаторів на навчання. Окрім цього, до моніторингу запросили Польщу, Литву, Латвію, Естонію, Швецію та Норвегію.
У Жуковському районі Калузької області Росії у приватні господарства почали розсилати підписані главою адміністрації району Анатолієм Суярко повідомлення, що у воєнний час вони повинні будуть постачати свою продукцію для державних потреб.