Фесенко про заклик БПП перевірити газовий контракт Тимошенко на держзраду: Це викличе масу негативу як в Україні, так і за її межами G

Фесенко: Критикувати потрібно гнучкіше і змістовніше, а не йти в лобову атаку
Фото: Nick Davydiuk / Facebook

Блоку Петра Порошенка ще рано займатися іміджевою дискредитацією лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко, оскільки до виборів залишається досить багато часу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.

Ініціювавши розгляд питань державної зради і корупції в газовому контракті із РФ, який з боку України у 2009 році підписала тодішній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, парламентська фракція Блоку Петра Порошенка повторює помилки екс-президента України Віктора Януковича. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Самі по собі звинувачення на адресу Тимошенко її рейтингу не підірвуть, для цього потрібні цілеспрямована інформаційна кампанія та відкриття кримінального провадження. Мені здається, що частина людей із президентської команди і його фракції просуває проект із нейтралізації Тимошенко через звинувачення у державній зраді. Я вважаю, що з їхнього боку це примітивна і помилкова тактика. Вони, по суті, повторюють помилки Януковича, копіюючи його дії. Це викличе масу негативу як в Україні, так і за її межами. До того ж немає гарантій, що ці дії дадуть бажаний результат", – зазначив Фесенко.

За його словами, зміна рейтингів політичних сил багато в чому залежить від того, як сформованою ситуацією скористається лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

"Інша справа, що сам газовий контракт 2009 року приніс нам масу проблем. Це справді заслуговує критики Тимошенко. Однак критикувати потрібно гнучкіше й змістовніше, а не йти в лобову атаку. Звичайно, Тимошенко – це проблема для БПП. І вони намагаються розв'язати її таким чином. Але на мою думку, по її рейтингу ініціатива президентської фракції істотно не вдарить. Як не парадоксально, щодо критики Тимошенко змістовніший Ляшко, ніж нардепи від БПП. Правда, між Ляшком і Тимошенко триває боротьба на одному електоральному полі. Зміна рейтингів, напевно, навіть більше залежатиме від того, як цією ситуацією скористається Ляшко", – наголосив політолог.

Він акцентував на тому, що президентська партія зацікавлена в погіршенні рейтингу свого основного конкурента.

"Займатися іміджевою дискредитацією Тимошенко зарано. До виборів ще далеко. Хоча, коли йдеться про такого серйозного конкурента, то опустити його рейтинг навіть на кілька відсотків – уже непогано. З'являється можливість "потренуватися", випробувати тематику та інструментарій, подивитися, як відреагує суспільство. Можливо, доведеться шукати інші методи. Але як не крути, БПП діє із прицілом на майбутні вибори, навіть попри те, що часу ще залишається достатньо", – резюмував Фесенко.

У 2009 році Тимошенко від імені України підписала контракт із прописаним у ньому принципом "бери або плати". Він передбачав штрафи для України у разі недобору російського газу щодо обсягу, зазначеного в контракті. "Нафтогаз України" вважав положення "бери або плати" у тому вигляді, що міститься в контракті з "Газпромом", неринковим, неправомірним та недійсним.

31 травня 2017 року у НАК "Нафтогаз України" повідомили, що Стокгольмський арбітраж задовольнив головні вимоги компанії у суперечці з "Газпромом":

  • умову "бери або плати" скасовано;
  • заборону на реекспорт скасовано;
  • формула ціни на газ переглянута із 2014 року.

6 червня лідер парламентської фракції Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов заявив, що фракція вимагає перевірки Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою контрактів на постачання газу, укладених Тимошенко. Він також закликав парламентський комітет із нацбезпеки і оборони та антикорупційний комітет "викликати Тимошенко і розглянути питання державної зради і корупційної складової газового контракту 2009 року".

Тимошенко назвала цю заяву "істерією і пропагандою".