Фігурантка справи Шеремета Кузьменко: Я ще перебувала в операційній, а вже стала вбивцею
За словами хірургині та волонтерки Юлії Кузьменко, яку підозрюють у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, вона вперше почула про нього в день його смерті.
Дитяча кардіохірургиня та волонтерка Юлія Кузьменко заявила, що її зробили вбивцею журналіста Павла Шеремета тоді, коли вона була в операційній. Про це Кузьменко сказала 13 грудня у Печерському райсуді Києва, який обирає їй запобіжний захід, повідомляє "Українська правда".
"Я була на роботі, у мене було три дитини в операційній. Найнеприємніше – це зараз постфактум розуміти, що коли я ще перебувала в операційній, у цей момент уже готувався брифінг. Я вже стала вбивцею... Я вперше про Шеремета почула у день, по-моєму, його вбивства. Я сиділа на роботі, відкрила Facebook, прочитала, що вбили Шеремета. Я тоді ще полізла читати, хто це", – розповіла вона.
Водночас "Українська правда" звернула увагу, що в день убивства Шеремета Кузьменко писала у Facebook, що вона "у відпустці, фігнею страждає".
За словами хірургині, 12 грудня "закінчили" її кар'єру.
"У мене тисячі пацієнтів... Що повинні думати батьки дітей, яких я оперувала, що хірург був убивця? Кому вони віддавали своїх дітей?" – зазначила підозрювана.
Кузьменко працює завідувачкою відділення ендоваскулярної хірургії державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України".
Її просить віддати на поруки низка громадян, серед яких чинний і колишні народні депутати України.
Прокуратура подала клопотання про арешт підозрюваної без права на заставу.
На засіданні суд задовольнив клопотання захисту, який просив дозволити Кузьменко бути біля адвоката.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.
Слідство розглядало чотири версії мотивів вбивства Шеремета: професійну діяльність, особисті неприязні стосунки, дестабілізацію ситуації в Україні, помилкове вбивство (замість Притули). У лютому 2017 року пріоритетною версією правоохоронців була журналістська діяльність Шеремета. Зараз основною версією вбивства поліція вважає дестабілізацію ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. На терміновому брифінгу заступник голови Нацполіції Євген Коваль назвав імена ймовірних причетних до вбивства: це медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, військовослужбовець і музикант Андрій Антоненко, дитяча кардіохірургиня Юлія Кузьменко й подружжя учасників АТО – Владислав та Інна Грищенки. За його словами, вибухівку в автомобіль закладали Кузьменко та Антоненко.
За версією правоохоронців, Антоненко захопився ультранаціоналістичними ідеями і для дестабілізації ситуації в країні вирішив убити Шеремета. Антоненко залучив до злочинної групи Дугарь і Кузьменко. Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підкреслив, що слідство ще не виявило замовників убивства.
Владислав та Інна Грищенки перебувають під арештом в іншій справі – про підготовку вибуху в Івано-Франківській області у 2018 році (підозр у справі про вбивство Шеремета офіційно їм не висували).
13 листопада суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт. Наразі тривають засідання, на яких обирають запобіжний захід Кузьменко та Антоненку.