Генсек Ради Європи: Меншини мають вільно розмовляти офіційною мовою своєї держави
Країни Європи мають надати право і можливість представникам національних меншин використовувати рідну мову в культурній та офіційній сферах, зазначив генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.
Представники національних меншин, які проживають у Європі, мають знати офіційну мову своєї країни. Таку думку генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд висловив в опублікованій 5 жовтня статті для видання EUobserver.
"Меншини в Європі мають, звичайно, вільно розмовляти офіційною мовою своєї держави. Це життєво важливо для їхньої повної участі в житті суспільства, і держава має впроваджувати всі засоби, необхідні для забезпечення їхнього навчання", – написав він.
Водночас Ягланд зазначив, що держави мають надати право і можливість громадянам використовувати рідну мову в культурній та офіційній сферах.
У контексті проблеми генсек Ради Європи згадав Балкани, країни Балтії, Молдову, Румунію та Україну.
Ягланд зазначив, що в сучасній Європі до національної або мовної меншини належить кожен сьомий житель.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.
Документ уводить 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.
Занепокоєння щодо мовної статті в законі вже висловила низка країн: Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія і Греція.
У міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".