Глава МЗС Німеччини заявив, що відмова від "Північного потоку – 2" знизить здатність Берліна допомагати Україні

Маас: "Північний потік – 2" все одно буде побудовано
Фото: ЕРА

Росія відстоюватиме необхідність будувати газопровід "Північний потік – 2" навіть у тому разі, якщо німецькі компанії вийдуть із проекту, заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Відмова Німеччини від газопроводу "Північний потік – 2" не призведе до його зупинки, але знизить здатність відстоювати необхідність постачань газу через Україну. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, повідомляє Reuters.

За його словами, Росія відстоюватиме необхідність будувати газопровід навіть у тому разі, якщо німецькі компанії вийдуть із проекту.

Маас запевняє, що "Північний потік – 2" все одно буде побудовано, але ніхто не виступатиме за альтернативний транзит газу через Україну.

Глава МЗС підкреслив, що саме тому Німеччина вважає важливим залишатися "політично активними".

Генеральний секретар керівної партії канцлера Ангели Меркель "Християнсько-демократичний союз" Аннегрет Крамп-Карренбауер заявила, що повністю відмовитися від "Північного потоку – 2" для ФРН було б занадто радикально, проте Берлін може скоротити обсяги постачань газу через цей газопровід.

"Північний потік – 2" – другий газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проекту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній. У "Газпромі" прогнозують, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року.

Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія – ні. Оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

12 листопада міністр закордонних справ Павло Клімкін і американська делегація на чолі з міністром енергетики США Ріком Перрі домовилися, що країни будуть спільними зусиллями протидіяти реалізації проекту "Північний потік – 2".

Після інциденту із захопленням російськими силовиками українських військових кораблів у Чорному морі спікер Держдепартаменту США Гізер Ноєрт заявила, що США будуть говорити з Євросоюзом про ймовірне закриття "Північного потоку – 2".