Голова НКРЕКП заявила, що вимоги працівників заводів Коломойського до комісії безпідставні
За новим законом про ринок електроенергії, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, уже не регулює вартості електричної енергії, тому вимоги з боку заводів бізнесмена Ігоря Коломойського про зниження тарифів поза межами компетенції відомства, заявила її голова Оксана Кривенко.
Вимоги співробітників феросплавних підприємств Ігоря Коломойського, які пікетують Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, не належать до компетенції НКРЕКП, заявила в коментарі "112 Україна" голова комісії Оксана Кривенко.
"Мітингують феросплавні заводи олігарха Ігоря Коломойського. Із певними вимогами щодо зменшення вартості електричної енергії. Перші їхні вимоги щодо зменшення тарифу "Укренерго" (це оператор системи передачі) вже були виконані спільно з рішенням уряду, яке дало можливість комісії врахувати зменшення компенсацій вартості "зелених" тарифів. Але страйки все одно продовжуються, знайшлися нові вимоги, такі, як зменшення електричної енергії, знову ж таки, зменшення тарифу НЕК "Укренерго", – розповіла керівниця відомства.
Робітники підприємств акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів", АТ "Нікопольський завод феросплавів" та АТ "Дніпроазот", які пов'язують із Коломойським, від липня мітингують під будівлею Національної енергокомпанії "Укренерго". У комісії заявили, що протестувальники погрожують працівникам і членам Національної комісії, розбили вікно і створюють постійний шум.
"Усе, що в межах компетенції, усе, що могла зробити комісія, – ми все зробили. Усі ці вимоги знаходяться поза межами компетенції, оскільки згідно з новим законом, ми вже не регулюємо вартість електричної енергії", – підкреслила Оксана Кривенко і додала, що всі рішення комісії ухвалюють прозоро й охочі можуть прийти на засідання.
У серпні ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк в ефірі телеканала "Прямий" заявляв, що Коломойський інспірував розслідування антикорупційних органів у справі "Роттердам плюс".
"Тиск він здійснює для того, щоб отримати для себе пільгові умови на електроенергію. Він це робить не вперше. Він це робив і у 2013–2014 роках, ще при владі Януковича. У цей період він отримав майже 2,5 млрд грн пільгової економії на електричну енергію зовсім за іншим курсом, ніж зараз. У 2015–2016 роках цей тиск продовжився вже власне на мене. Він був невдалий. Тому підключився медійний тиск, а потім з'явився медійно-юридичний пузир або бульбашка від НАБУ і САП", – сказав Вовк, коментуючи переслідування авторів формули "Роттердам плюс", що почалося з боку силових органів.