Голова київської "Батьківщини": Фракція звернеться до Конституційного Суду з поданням щодо визнання неконституційності закону про ринок землі
Голосуючи за законопроєкт про відкриття ринку землі, Верховна Рада виконувала вказівку президента України Володимира Зеленського, заявив голова громадської організації "Центр захисту киян", голова київської "Батьківщини" Віталій Нестор.
Президент України Володимир Зеленський дав указівку депутатам ВР голосувати за законопроєкт про ринок землі, заявив на своїй сторінці у Facebook голова київської "Батьківщини", голова громадської організації "Центр захисту киян" Віталій Нестор.
"Рік тому Зеленський переможно вийшов у другий тур президентських виборів під гаслами народовладдя та справедливості. А вже за рік, всупереч очікуванням українців, під прикриттям ночі та карантину спостерігав, як парламент виконував його вказівку з розпродажу української землі. У ніч на 31 березня Верховна Рада підтримала закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. За цей закон проголосували 259 народних депутатів. Зокрема, фракція "Слуга народу" дала 206 голосів, "Солідарність" – 23, "Голос" – 13", – написав він.
Політик додав, що його політсила звернеться до Конституційного Суду щодо цього.
"Замість твердої переговорної позиції із зовнішніми кредиторами та чіткої антикризової стратегії, нашу країну задешево продають оптом. Продати все – це єдине, на що спроможна ця влада. "Батьківщина" звернеться до Конституційного Суду з поданням про визнання неконституційності прийнятого закону", – написав Віталій Нестор.
Фракція "Батьківщина" зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови авторства Юлії Тимошенко та Вадима Івченка про скасування закону про продаж земель сільгосппризначення.
"Фракція "Батьківщина" неодноразово звертала увагу на пленарному засіданні на наявність порушень регламентних приписів при розгляді й голосуванні зазначеного законопроєкту. Однак, не виконуючи ч. 4 ст. 48 регламенту, головуючий не вжив заходів для усунення вказаних порушень, залишаючи звернення щодо порушень регламенту без належного розгляду", – ідеться в пояснювальній записці до документа.
Уночі 31 березня Верховна Рада України підтримала у другому читанні й у цілому законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
Ухвалення цього законопроєкту, а також проєкту закону про банки є умовою Міжнародного валютного фонду для надання Україні допомоги в межах нової програми співпраці. Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва зазначала, що ухвалення цих документів "дасть змогу швидко просунутися вперед, доопрацювавши параметри нової угоди з ширшим доступом, ніж передбачали раніше".
За словами Зеленського, протягом двох тижнів після ухвалення законів Україна може отримати $1,5–2 млрд, а загальну суму допомоги збільшено до $8 млрд.