Гончарук доручив приватизувати понад 300 об'єктів у 2020 році
Прозорі умови приватизації – одна з головних умов інвестиційної привабливості України, заявив український прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук доручив голові Фонду державного майна Дмитрові Сенниченку провести приватизацію понад 300 об'єктів у 2020 році, повідомила 20 січня пресслужба Кабінету Міністрів.
"До Нового року ми підготували фундамент для запуску "малої приватизації", а вже цього місяця ми оголосили 87 прозорих аукціонів", – заявив Гончарук.
За його словами, "приватизація – це про залучення інвестицій і створення нових робочих місць за рахунок передачі у приватну власність збиткових, нестратегічних об'єктів, що належать державі".
Прем'єр підкреслив, що десятиліттями більшість держпідприємств були збитковими для держави, але досить "прибутковими для олігархів, які через "своїх" людей на посадах заробляли мільйони".
В уряді наголошують, що за останній квартал 2019 року на продаж через електронні аукціони виставлено більше об'єктів, ніж за три попередні квартали. Загалом 2019 року доходи від приватизації були вдвічі більшими, ніж за 2018 рік.
Загалом у першому кварталі Фонд держмайна України планує оголосити понад 200 аукціонів за новими правилами розкриття інформації. Для цього ФДМУ запустив віртуальну кімнату даних. "Це пілотний проєкт, де всі документи підприємства будуть доступні в електронному форматі для всіх охочих. Інвестор знатиме не лише назву підприємства, але і поточний стан справ", – продовжили в Кабміні.
Гончарук зазначив, що "прозорі умови приватизації – одна з ключових умов інвестиційної привабливості України".
7 березня 2018 року в Україні набув чинності закон про приватизацію, що передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи: об'єкти великої та малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
У першому півріччі 2019 року доходи від приватизації становили 300 млн грн (1,6% від плану). 17 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації держпідприємств. 5 листопада він доручив Мінекономрозвитку до 31 грудня передати ФДМУ на приватизацію 500 підприємств. 14 листопада в Міністерстві економічного розвитку заявили, що у власності держави має залишитися лише 776 із 3643 підприємств.