Гонтарева, Філатов і Ложкін не збираються реагувати на повістки Генпрокуратури
Екс-голова Національного банку України Валерія Гонтарева, екс-глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін і заступник керівника АП Олексій Філатов не з'являться на допит у Генеральну прокуратуру України – Гонтарева запропонувала слідчим приїхати в Лондон, позицію Ложкіна роз'яснили його юристи, а Філатов заявив, що жодних повісток не отримував.
Оточення президента України Петра Порошенка – екс-голова Національного банку України Валерія Гонтарева, екс-голова Адміністрації Президента України Борис Ложкін і заступник керівника АП Олексій Філатов – мають намір проігнорувати повістки про виклик на допит, які їм 22 квітня передала Генеральна прокуратура України, повідомляє "Українська правда".
"Я зараз перебуваю на роботі в АП. Випадки і порядок виклику особи повісткою дуже добре регламентовані КПК. Поки деякі слідчі займаються публікаціями різних матеріалів в інтернеті, тобто піар-активністю замість виконання вимог КПК, підстав реагувати на такі публікації немає", – заявив Філатов у коментарі виданню.
Гонтарева заявила, що не збирається приходити на допит у Генпрокуратуру, і запросила слідчих приїхати в Лондон, якщо вони хочуть її допитати.
Заяву адвокатів Бориса Ложкіна опубліковано на сторінці Facebook його прес-секретаря Марії Попової.
Адвокати заявляють, що поява імені їхнього клієнта в матеріалах розслідування та публічне оголошення про вручення йому повістки сплановані для роздування медіа-скандалу і вирішення завдяки цьому якихось політичних завдань.
"У цивілізованій юридичній практиці публікація повісток в інтернеті, як і "повідомлення про підозру", неможлива. Усі юридично значущі дії в цій справі замінено інтерв'ю і прес-конференціями, а анонсовані в медіа виклики, повістки та інші документи нашому клієнтові передано або вручено не було. Закон не передбачає виклику за допомогою публікації на сайті ГПУ. Ми переконані, що метою публікації повістки з порушенням усіх мислимих процесуальних норм було чергове винесення теми у публічну площину, привернення уваги ЗМІ для вирішення політичних завдань.", – ідеться в заяві.
Юристи екс-глави АП додали, що протягом останніх кількох тижнів подали у ГПУ більш ніж 10 адвокатських запитів, клопотань та скарг, однак їм не надійшло жодної відповіді.
"Надуманість обвинувачень щодо нашого клієнта буде, безумовно, доведено, а всім зафіксованим нами численним порушенням буде дано оцінку в установленому законом порядку. Водночас, на відміну від сторони обвинувачення, ми будемо діяти суто в межах закону", – резюмували адвокати Ложкіна.
28 березня у Генеральній прокуратурі України повідомили про завершення розслідування справи про легалізацію угрупованням бізнесмена Сергія Курченка грошей "сім'ї" Януковича. За словами Луценка, підозри було висунуто 98 особам, серед яких 12 вищих посадових осіб міністерств і відомств, зокрема Національного банку України, шість керівників обласних державних адміністрацій, 14 представників керівного складу державних компаній.
Кулик уточнив, що підозри у співучасті у відмиванні грошей висунуто низці осіб з оточення президента Петра Порошенка. Було названо прізвища Гонтаревої, екс-глави Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, нинішнього заступника глави АП Олексія Філатова та бізнесмена Костянтина Стеценка.
У ГПУ заявили, що Кулик повідомив про підозру Гонтареву, Ложкіна, Філатова та Стеценка з порушенням процесуального законодавства і цих осіб не вважають підозрюваними.
11 квітня Кулик звинуватив Порошенка, представників Адміністрації Президента, деяких народних депутатів від Блоку Петра Порошенка і керівництво Генпрокуратури у втручанні в розслідування "справи Курченка".
Цього самого дня Порошенко заявив, що Кулик зробив цю заяву за вказівкою бізнесмена Ігоря Коломойського. Прокурор 12 квітня сказав, що не має жодного стосунку до Коломойського.
22 квітня на сайті ГПУ з'явилися повідомлення про виклик для допиту і вручення підозри Гонтаревій, Ложкіну, Філатову, Стеценку, а також міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському.
Гонтарева очолювала НБУ з червня 2014 року до березня 2018-го. 1 жовтня 2018 року вона переїхала в Лондон, де працює співробітником Інституту міжнародних відносин, який входить до складу Лондонської школи економіки.