Гордон на телеканалі "Россия 1": Російська агентура – гиря на ногах України, тому що вона не дає країні розвиватися
Росія завжди домагалася призначення на основні пости в Україні російських агентів. Після зміни влади у 2014 році багато хто з них зберіг свої посади, сказав у ефірі російського телеканала журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Після Революції гідності в Україні поки що не виходить так, як хотілося б, проводити реформи, зокрема через велику кількість російської агентури у владі. Таку думку в ефірі програми "60 минут" на телеканалі "Россия 1" висловив український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Що стосується зовнішнього управління, про яке я говорив. На жаль, у нас поки не виходить із двох причин. Перша: ми молода держава, нам лише 26 років. Друга причина, більш суттєва, – засилля російської агентури у вищому керівництві України", – сказав журналіст.
Він нагадав, що при президенті Вікторові Януковичі СБУ очолював Олександр Якименко, а Міністерство оборони – Павло Лебедєв, у яких було російське громадянство.
"Росія проводила таку політику, що основні посади в Україні обіймала російська агентура. І вона залишилася на своїх місцях. Це величезна гиря на ногах України, тому що вона не дає країні розвиватися. До того ж я вважаю те, що Крим бездарно здали, – теж вина російської агентури, яка, як і раніше, перебуває в керівництві України", – сказав Гордон.
Журналіст повідомив, що днями в ефірі одного з українських телеканалів звернувся до голови СБУ Василя Грицака і колишніх керівників спецслужби із проханням оголосити весь список російських агентів, "який їм добре відомий".
"Цей список відомий і керівництву ФСБ. Відомо, коли їх вербували, прізвища, явки... Усе відомо! Треба лише набратися сміливості й назвати цих людей. Я бачу в студії [лідера ЛДПР, депутата Держдуми РФ] Володимира Жириновського, з яким ми років 13 тому зробили гарне інтерв'ю. Упевнений, Володимир Вольфович мене підтримає. Він теж знає, що в керівництві України багато російських агентів", – сказав журналіст.
Крім того, в ефірі цієї програми Гордон розповів про причини масових протестів в Україні у 2013–2014 роках.
"Треба сказати те, про що в Росії ще, по-моєму, ніхто не говорив. Чому Майдан відбувся в Україні? Тому що президент Янукович, який ішов у фарватері російської політики, був проросійським українським президентом, раптом оголосив курс на євроінтеграцію. Зібрав свою фракцію Партії регіонів і сказав: "Тепер ми йдемо до Європи". Здійнявся шум, він фракцію переламав через пень колоду і зібрався до Європи, чому я, наприклад, радів", – сказав журналіст.
Він наголосив, що, як і більшість представників російської влади, – націлений на західні цінності.
"Я людина, націлена на європейську, американську цивілізацію. У цьому я не відрізняюся від керівництва Росії, яке теж поважає західні цінності: багато російських керівників мають рахунки на Заході, їздять туди лікуватися, їхні діти там навчаються, а дружини літають на шопінг тощо. Але після бесіди із президентом Росії Путіним напередодні Вільнюського саміту Янукович раптом змінив свою думку і сказав: "Тепер ми до Європи не йдемо". Це був грандіозний обман, і Майдан відбувся саме тому, що людей нахабно обдурили. Якби він не починав цієї розмови, не говорив про те, що Україна йде до Європи, Майдану не було б", – уважає Гордон.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні пройшли масові протести, які дістали назву Євромайдан, а пізніше – Революція гідності. Їх викликало рішення Кабінету Міністрів України призупинити євроінтеграційні процеси. Пізніше вимоги мітингувальників розширилися до відставки уряду і президента. Під час протестів, за даними МОЗ на квітень 2014 року, загинуло 106 осіб. Закінчився Євромайдан наприкінці лютого 2014 року втечею президента Віктора Януковича і його найближчого оточення.
Угоду про асоціацію між Україною та ЄС було підписано вже після зміни влади, у червні 2014 року. У повному обсязі вона набула чинності 1 вересня 2017 року. У червні цього року почав діяти безвізовий режим між Україною та Європейським союзом.